NewsWOLSZTYN

Doprowadziła do skazania “czyścicieli kamienic”, teraz zajmie się sprawą lokatorów z Tłok3 min na czytanie

News - Doprowadziła do skazania “czyścicieli kamienic”, teraz zajmie się sprawą lokatorów z Tłok - myregion

Jak poinformował dziś (24.05.) przedstawiciel Społecznego Rzecznika Praw Obywatelskich – organizacji założonej przez Piotra Ikonowicza po kolejnej nieudanej próbie powołania przez parlament Rzecznika Praw Obywatelskich, sprawą dwóch rodzin z Tłok, na które Rolnicza Spółdzielnia Produkcyjna nałożyła drakońskie opłaty za tzw. bezumowne korzystanie z lokali zajmie się mec. Agnieszka Rybak – Starczak, która w 2019 r. doprowadziła do skazania Piotra Ś. i jego wspólników w głośnej sprawie poznańskich „czyścicieli kamienic”.

Przypomnijmy, że sprawa dotyczy emerytów, byłych pracowników RSP, którzy zmuszeni zostali do płacenia po 900 – 1000 zł miesięcznie za mieszkania w blokach wybudowanych dla pracowników spółdzielni jako mieszkania funkcyjne i zgodnie z kolejnymi zmianami prawa lokatorskiego dawno powinny zostać przekształcone, a ich dotychczasowi najemcy powinni byli uzyskać prawo do bezterminowego zamieszkiwania.

Smaczku sprawie nadaje fakt, że mimo iż prezes RSP w Tłokach już kilka lat temu żądał wykupienia mieszkań za cenę oj. 160 tys. zł lub wyprowadzenia się lokatorów, dotychczas nie podjął żądnych kroków prawnych, by doprowadzić do eksmisji. Najwyraźniej stara się jednak doprowadzić do tego, że emeryci dobrowolnie opuszczą mieszkania, bo nie będzie ich stać na ich dalsze opłacanie. Czyżby domniemany właściciel nie poszedł do sądu, bo nie może udowodnić, że lokatorzy zajmują mieszkania niezgodnie z prawem?

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News