GRODZISKNews

Donos na adwokata. Miał obiecywać pozytywne rozstrzygnięcie sądu w zamian za korzyści majątkowe lub osobiste2 min na czytanie

GRODZISK - Donos na adwokata. Miał obiecywać pozytywne rozstrzygnięcie sądu w zamian za korzyści majątkowe lub osobiste - myregion

Jak poinformował rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Poznaniu, zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego. – Sprawa dotyczyła powoływania się przez adwokata na wpływy w Sądzie Rejonowym w Grodzisku Wielkopolskim w zamian za korzyści majątkowe lub osobiste – mówi prokurator Łukasz Wawrzyniak. Zawiadamiający poinformował organy ścigania, że adwokat obiecał mu pozytywne rozstrzygnięcie sądu rodzinnego w sprawie o opiekę nad córką, która od ponad roku toczy się w grodziskim sądzie pomiędzy nim a jego byłą partnerką, mieszkanką powiatu wolsztyńskiego. 

– Postępowanie od początku toczyło się w sprawie i nikomu nie zostały postawione żadne zarzuty – podkreśla Łukasz Wawrzyniak. Prokurator prowadzący sprawę przesłuchał adwokata, którego miała dotyczyć ta sprawa, a także sędzię wydziału rodzinnego i pracownicę grodziskiego sądu oraz adwokata byłej partnerki zawiadamiającego, którzy według zgłoszenia mieli mieć związek ze sprawą. – Prokurator zapoznał się również z włączonym do materiału dowodowego nagraniem rozmowy pomiędzy zawiadamiającym a adwokatem. Na podstawie ich analizy prokurator nie mógł jednoznacznie stwierdzić, że doszło do realizacji znamion przestępstwa – przyznaje Wawrzyniak.

– Wobec braku danych dostatecznie uzasadniających podejrzenie popełnienia przestępstwa, 3 lipca sprawa została umorzona – mówi. Krótko mówiąc, w ocenie prokuratora dowody nie były wystarczające, by stwierdzić czy w ogóle doszło do przestępstwa. Mieszkaniec Grodziska złożył już zażalenie na decyzję prokuratura o umorzeniu postępowania, tak więc decyzja ta pozostaje nieprawomocna. 

Córka mieszkańca Grodziska, na podstawie postanowienia Sądu Rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim przebywa obecnie pod opieką matki, wobec której równolegle w Sądzie Rejonowym w Wolsztynie toczy się sprawa o znęcanie się nad starszym synem pochodzącym z innego związku kobiety. Wolsztyńska prokuratura postawiła jej zarzuty po tym, jak parter dostarczył organom ścigania nagrania, na których widać jak bije i lży chłopca. Mężczyzna twierdzi, że mając świadomość, że matka jest agresywna, obawia się o zdrowie córki. Matka dziecka oskarżyła go natomiast o bezprawne nagrywanie i upublicznienie nagrań. Wszystkie sprawy dotyczące małoletnich dzieci na wniosek pełnomocnika kobiety toczą się z wyłączeniem jawności. Najbliższa rozprawa w sprawie o znęcanie się nad dzieckiem ma się odbyć za dwa tygodnie. 

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK