NewsWOLSZTYN

Dofinansują budowę obiektów sportowych przy szkole we Wroniawach2 min na czytanie

News - Dofinansują budowę obiektów sportowych przy szkole we Wroniawach - myregion

Samorząd Województwa Wielkopolskiego dofinansuje budowę obiektów sportowych przy szkole we Wroniawach. Po budowie m. in. igielitowego boiska wielofunkcyjnego, które zastąpiło wysłużone i zagrażające bezpieczeństwu uczniów stare boisko asfaltowe, kolej na obiekty lekkoatletyczne. – Projekt jest dostosowany do warunków, jakimi dysponujemy na terenie szkoły, a jednocześnie dopasowany do potrzeb. Powstanie tu m. in. bieżnia tartanowa długości 170 m, która nie będzie jednak poprowadzona tak, jak do tego przywykliśmy – mówi dyrektor szkoły Małgorzata Schönfeld.

– Żaden z boków boiska nie ma długości 60 m, więc jeden z nich zostanie przedłużony i w ten sposób zostanie w bieżnie długodystansową wpisana bieżnia do biegów na 60 m zakończona dobiegiem do skoku w dal. A ponieważ nie wszystkie nasz dzieci są lekkie i szybkie, za to niewątpliwie mają krzepę, będziemy też mieli rzutnię do pchnięcia kulą – wylicza.

Na terenie szkoły powstaną także chodniki, trawniki z instalacją do nawadniania oraz oświetlenie. Zakupione zostanie również wyposażenie – kule treningowe, płotki, pachołki, bloki startowe, chorągiewki i pałeczki sztafetowe. Jak podkreśla Małgorzata Schönfeld, wszystko jest przemyślane i dobrze zaplanowane, i nawet wydawałoby się błahy trawnik ma tu swoje uzasadnienie i znaczenie. – Boisko mamy igielitowe, a bieżnia będzie tartanowa i trzeba o to dbać i chronić przed zniszczeniem. Tym, co najbardziej szkodzi takim powierzchniom jest piasek, którego z uwagi na klasę ziemi na terenie szkoły nie brakuje. Zadaniem chodników i trawników jest po prostu oczyszczenie z niego obuwia – mówi.

Wartość całej inwestycji to 395 tys. 100 zł. Samorząd wojewódzki przekaże na ten cel 150 tys. zł. Wczoraj (19.08.) w Urzędzie Miejskim w Wolsztynie podpisana została umowa w tej sprawie.
RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News