NOWY TOMYŚL

Dobro wraca. Pomóżmy rodzinie sprowadzić ciało Bartka do domu1 min na czytanie

NOWY TOMYŚL - Dobro wraca. Pomóżmy rodzinie sprowadzić ciało Bartka do domu - myregion

Liczba osób wpłacających na zbiórkę oraz kwota, którą udało się już zebrać, zaskoczyła pogrążoną w żałobie rodzinę Bartka. Mieszkaniec Wąsowa zginął w ubiegły piątek (27.03.) w wypadku na terenie Niemiec. Teraz trzeba sprowadzić jego ciało do Polski, co w czasie epidemii nie jest proste i dużo kosztuje. 

Wstępnie rodzina i znajomi Bartka szacowali, że wystarczy 5,5 tys. zł plus koszty przechowania ciała w Niemczech oraz koszty pogrzebu. Teraz okazało się, że trzeba jeszcze zapłacić za kremację. – To około 3 tys. euro czyli w przybliżeniu 13 tys. zł – informuje za pośrednictwem portalu zrzutka.pl pan Mateusz, przyjaciel zmarłego Bartka. Jest wdzięczny za dotychczasowe wpłaty, bo na dziś udało się zebrać już ponad 16 tys. zł z 18 tys. zł, które wyznaczono jako cel zbiórki zorganizowanej na wspomnianej stronie. 

– Zbiórkę założyłem z myślą, aby zebrać część kwoty jaka jest potrzebna na sprowadzenie ciała Bartka. To ostatnia rzecz jaką mogę dla niego zrobić. Wiem, że w obecnej sytuacji rozprzestrzeniania się koronawirusa każdy myśli w pierwszej kolejności o sobie i swoich najbliższych, to zrozumiałe, też tak mam. Ale liczy się każdy drobny gest, każda wpłata – pisał niedawno pan Mateusz. 

Bartek osierocił półtorarocznego Krzysia, zostawił żonę Patrycję, którą poślubił w lutym. W czerwcu 2020 urodzi się ich córeczka. Niestety życie nie pozwoliło mu przeżyć pięknych chwil, które były przed nim. Zginął będąc w drodze powrotnej do domu. 

Aby wpłacić pieniądze, kliknij TUTAJ. 

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w NOWY TOMYŚL