NewsWOLSZTYN

Do Moch dojechali właśnie specjaliści z Zielonej Góry. Mają odłowić psy, które pogryzły 11-latka z Solca1 min na czytanie

News - Do Moch dojechali właśnie specjaliści z Zielonej Góry. Mają odłowić psy, które pogryzły 11-latka z Solca - myregion

Do zdarzenia doszło dziś (17.11.) ok. godz. 18 na stadionie ULKS Rywal – Klon Mochy. Dwa psy w typie owczarka niemieckiego zaatakowały chłopca, ucznia 6 klasy miejscowej szkoły. Dziecko uczestniczyło wcześniej w treningu piłki nożnej. Jak mówią świadkowie, do ataku doszło, gdy chłopiec wyszedł z szatni. Szedł już w kierunku czekających na dzieci rodziców, ale zawrócił do szatni i w momencie, gdy wszedł na wzniesienie, na którym znajduje się budynek psy rzuciły się na niego.

Według relacji świadków, dziecko odniosło poważne obrażenia głowy oraz prawdopodobnie brzucha i pleców. Rozwścieczone zwierzęta z trudem udało się odgonić od rannego chłopca. Wezwano pogotowie i policję. Chłopiec został przetransportowany do szpitala w Poznaniu.

Jak mówi obecny na miejscu radny Piotr Kokornaczyk, po ataku psy ukryły się pod schodami prowadzącymi do szatni, gdzie prawdopodobnie zrobiły sobie legowisko. Na miejscu obecny jest także sołtys Moch – Bogusław Tomiak oraz kilkudziesięciu mieszkańców, którzy wykonali setki telefonów w poszukiwaniu właścicieli psów. Bezskutecznie. – Nie wiadomo nawet czy są to psy z Moch, czy przybłąkały się tutaj z innej wsi – mówi Piotr Kokornaczyk. – Żaden z weterynarzy w gminie ani żaden myśliwy nie chcieli się podjąć odłowienia zwierząt – dodaje. – Zapadła decyzja o ściągnięciu specjalistów z Zielonej Góry. Trzeba było dopełnić wszelkich formalności, bo tym ludziom trzeba będzie zapłacić. Koszty prawdopodobnie pokryje gmina – mówi radny.

Jak informuje radny Kokornaczyk, dosłownie przed chwilą jeden z psów został odłowiony. Z drugim jest problem.

EI

Podziel się informacją ...
 • 91
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  91
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News