1 procent podatkuNews

Dla kogo jeden procent podatku? Lista dzieci i dorosłych z trzech naszych powiatów9 min na czytanie

1 procent podatku - Dla kogo jeden procent podatku? Lista dzieci i dorosłych z trzech naszych powiatów - myregion

Anastazja Knop (4 l.)

Dziewczynka urodziła się z poważną wadą serca, ma problemy z odbytem i wrodzoną wadę nerek. Przeszła już osiem operacji. Na pierwszy rzut oka nie widać, że jest chora, jest pełna energii. – Miała nie chodzić, nie jeść, nie pić, a wszystko to potrafi – mówi mama dziewczynki. Anastazja cały czas potrzebuje jednak regularnych konsultacji ze specjalistami oraz rehabilitacji.

KRS 0000037904 Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą, cel szczegółowy 32517 ANASTAZJA KNOP

Franciszek Piskorz (6 l.)

Chłopiec i jego siostra bliźniaczka urodzili się w 30 tygodniu ciąży. Dziewczynka jest zdrowa, ale chłopiec choruje na mózgowe porażenie dziecięce i padaczkę. Nadal nie mówi, nie siedzi, nie chodzi, nie widzi. Przejście na tzw. karmienie do jelitowe go wzmocniło, a rodzice zdecydowali się też na podanie komórek macierzystych. Wszystko to złożyło się na poprawę stanu chłopca, który choć nadal nie mówi, wyraźniej komunikuje swoje potrzeby. Zebrane w ubiegłym roku fundusze z 1 proc. pomogły w montażu windy.

KRS 0000186434 Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Słoneczko”, cel szczegółowy 408/P, Franciszek Piskorz

Katarzyna Wróblewska (34 l.)

Trzynaście lat temu nagle zemdlała. Przyczyną była wykryta kilka lat wcześniej wada serca. Doszło do niedotlenienia mózgu i niedowładu. Życie Kasi i jej rodziców wywróciło się do góry nogami. Trwa walka u utrzymanie jej w jak najlepszej formie. 

KRS 0000037904 Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą, cel szczegółowy 5433 Teresa Katarzyna Wróblewska

Hubert Wróblewicz (14 l.)

Mieszka z mamą w Kębłowie i od urodzenia choruje na dystrofię mięśniową Duchenn’a. Choroba postępuje. Kilka lat temu poruszał się samodzielnie, teraz przychodzi mu to z trudem. Podczas Meczu Gwiazd zbierano pieniądze na specjalny wózek. Po śmierci taty chłopca wychowuje mama, która codziennie walczy o jego zdrowie. 

KRS 0000037904 Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą, cel szczegółowy 23105 Wróblewicz Hubert

Adam Jankowiak (29 l.)

Po ciężkim wypadku w sierpniu 2017 Adam Jankowiak przez kolejne 2,5 roku miał siedem poważnych operacji. Poważnych, gdyż mógł stracić nogę, czucie i władzę w rękach lub zdolność do samodzielnego oddychania. Stan pogarszania się stanu zdrowia został zahamowany, lecz Adam wciąż pozostał na wózku. Teraz zakończył roczny turnus rehabilitacyjny. Ćwiczy w domu i próbuje wraz z żoną ułożyć sobie życie, zbierając pieniądze na dalszą rehabilitację.

KRS 0000270809 Fundacja Avalon, cel szczegółowy Jankowiak, 9521

Madzia (9 l.) i Nina (6 l.) Adamczak

Siostry chorują na miastenię wrodzoną. Obie są podłączone do respiratorów, nie poruszają nóżkami, rączkami, nie siedzą i nie chodzą. Rodzice walczą o ich leczenie. Dziewczynki były już kilkukrotnie w szpitalu na podaniu komórek macierzystych.

KRS 0000037904 Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą, cel szczegółowy 19261 Adamczak Magdalena i Nina

Małgorzata Załucka (11 l.)

Cierpi na zespół wad wrodzonych. Po urodzeniu stwierdzono u niej hipotrofię, zespoły padaczkowe, zespół Westa i dysmorfię charakterystyczną dla niezwykle rzadkiego zespołu Pena – Shokeira. W swoim krótkim życiu przeszła bardzo wiele. W święta czułą się gorzej, ale teraz jej stan się poprawia. Po przerwie spowodowanej pandemią wraca do rehabilitacji.

KRS 0000037904 Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą, cel szczegółowy 11580 ZAŁUCKA MAŁGORZATA JULIA

Jagoda Kędzierska (17 l.)

Jest upośledzona umysłowo w stopniu umiarkowanym. Ma problemy z porozumiewaniem się. Przeszła operację usunięcia nerki, którą zaatakował złośliwy nowotwór. Jej siostra Julia cierpi na autyzm i potrzebuje całodobowej opieki. Nie mówi i nie załatwia też swoich podstawowych potrzeb. Z kolei Joasia, siostra bliźniaczka Jagody, cierpi na padaczkę. 

KRS 0000023852 Fundacja Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu dla Jagody Kędzierskiej

Paulina Siwińska (26 l.) 

W wieku 6 lat postawiono pierwszą diagnozę. Okazało się, że ma czterokończynowe porażenie mózgowe, padaczkę, astmę oraz encefalopatię niedotleniowo – niedokrwienną. Specjalnie dla niej zorganizowano Charytatywny Maraton Fitness na hali sportowo – widowiskowej w Rakoniewicach. Od kilku lat jest z mamą w domu, wcześniej chodziła do szkoły specjalnej.

KRS 0000037904, cel szczegółowy 5383 PAULINA SIWIŃSKA

Hubert Gracz (6 l.)

Cierpi na rzadką chorobę SMA powodującą zanik mięśni. Nie ma to jednak wpływu na jego rozwój poznawczy i intelektualny. Hubert myśli i czuje tak, jak zdrowe dziecko. Od trzech lat otrzymuje specjalny lek. Niestety nie porusza się samodzielnie, nie może samodzielnie połykać i oddychać. Jest podłączony do respiratora. Mimo tego jest pogodnym i ciekawym świata chłopcem. 

KRS 0000037904 Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą, cel szczegółowy 28237 Gracz Huber

Hubert Pluskota (14 l.) 

Zmaga się na chorobą genetyczną. To zanik nerwów wzrokowych Lebera (LHON). Wykryto u niego bardzo rzadką mutację. Chorują na nią przede wszystkim młodzi mężczyźni, a choroba ujawnia się przeważnie między 10. a 20. rokiem życia. Chłopiec nadal potrzebuje stałej opieki okulistycznej i bardzo drogich leków dostępnych tylko za granicą. 

KRS 0000037904 Fundacja Dzieciom Zdążyć z Pomocą, cel szczegółowy 28831 Hubert Pluskota

Dominik Dzikowski (27 l.)

Od urodzenia choruje na dziecięce porażenie mózgowo-ruchowe, ma niedowład kończyn dolnych i górnych. Nieustannie walczy o to, by jego życie było takie jak innych. Zwłaszcza, że leczenie i rehabilitacja przynoszą efekty. Koszty znacznie przewyższają możliwości młodego mężczyzny i jego rodziny. 

KRS 0000186434, cel szczegółowy Dominik Dzikowski 10/D

Marcelina Szymańska (7 l.)

Jeszcze gdy była w brzuchu mamy, lekarze zdiagnozowali u niej przepuklinę oponowo – rdzeniową i wykonali operację jej zamknięcia. Urodziła się jako wcześniak w 30 tygodniu ciąży. W pierwszych trzech miesiącach życia przeszła kolejne operacje. Pojawiły się też inne komplikacje. Obecnie dziewczynka porusza się na wózku. Największą szansą dla niej jest stała i kompleksowa rehabilitacja. Ma trójkę rodzeństwa, mieszka z mamą, a tata zmarł, zanim Marcelina przyszła na świat. 

KRS 0000308316, cel szczegółowy Marcelina Szymańska SZ/24

Adam Szukalski

W 2005 roku, gdy wracał z pracy do domu, uległ wypadkowi samochodowemu. W efekcie został całkowicie sparaliżowany. Dzięki pomocy ludzi dobrej woli udało mu się kupić nowy wózek. Ale wsparcie potrzebne jest cały czas. 

KRS 0000270809, cel szczegółowy Szukalski 6349

Wojtuś Klaba (1,5 l)

Chłopiec urodził się z rozszczepem kręgosłupa z przepukliną oponowo – rdzeniową, wodogłowiem, porażeniem kończyn dolnych, pęcherzem neurogennym i zespołem Chiarii II stopnia. Mimo choroby jest wesołym i uśmiechniętym dzieckiem, lubi dokazywać z trójką starszego rodzeństwa. Chłopiec potrzebuje intensywnej rehabilitacji. Rodzice myślą też o terapii komórkami macierzystymi. 

KRS 0000 186434, cel szczegółowy 1414/K Wojciech Klaba Fundacja „Słoneczko”

Lilia Lewandowska (8 l.)

Zaraz po urodzeniu dziewczynka miała problemy z oddychaniem. Okazało się, że ma poważną wadę aorty i lekarze zdecydowali się na operację. Po powrocie do domu mama dziewczynki widziała, że nie rozwija się prawidłowo. Lekarze zdiagnozowali mózgowe porażenie dziecięce. Rozpoczęła się walka o jej zdrowie, która trwa do dzisiaj.

KRS 0000037904 , cel szczegółowy 23236 Lewandowska Lillia 

Jakub Prządka (12 l.)

Od urodzenia choruję na mukowiscydozę. To nieuleczalna, przewlekła i postępująca choroba. Powoduje obturacyjną chorobę oskrzelowo – płucną i problemy z układem pokarmowym. Gdy rówieśnicy mają czas wolny chłopiec musi pamiętać o wielu zabiegach i regularnym braniu leków. Przed każdym posiłkiem bierze kreon, który pomaga trawić tłuszcz. 

KRS 0000097900, cel szczegółowy Jakub Prządka

Zuzia Knych (16 l.)

Zmaga się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Chorobę zdiagnozowano kilka tygodni po urodzeniu. Później okazało się też, że dziewczynka ma padaczkę, Zespół Westa i problemy ze wzrokiem. Nie porusza się samodzielnie, nie może zadbać o swoje podstawowe potrzeby. Zuzia uczy się w specjalnym ośrodku w Sielinku. Rodzice starają się jej też zapewnić dodatkową rehabilitację i potrzebują wsparcia.

KRS 0000037904, cel szczegółowy Knych Zuzanna, 4358, Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” 

Wojtuś Kubaczyk (4 l.)

Urodził się bez lewej komory serca. Wiele już w swoim krótkim życiu przeszedł, choć na pierwszy rzut oka nie widać, że jest tak poważnie chory. Jego serduszko wymaga kolejnej pilnej operacji. Nie jest ona jednak możliwa za nim nie zostanie zmniejszone wysokie ciśnienie płuc. Do tego potrzeba leku, za który rodzice muszą zapłacić sami, a to przekracza ich możliwości. Miesięczna terapia kosztuje ok. 30 tys. zł.

KRS 0000266644, cel szczegółowy ZC 8143 Wojciech Kubaczyk

Sebastian Szajek (15 l.)

Sebastian urodził się jako wcześniak, choć ciąża przebiegała prawidłowo. Podczas badania po porodzie okazało się, że ma wylew krwi do mózgu. Lekarze zdiagnozowali uszkodzenie układu nerwowego. W efekcie nastolatek ma problemy z mową, nie chodzi i niedowidzi. Może wstać, ale nie jest w stanie zrobić kilku kroków. Rodzice podkreślają jednak, że mają kontakt ze swoim dzieckiem. 

KRS 0000037904, cel szczegółowy 5362 Szajek Sebastian 

Michalina Helmchen (8 l.)

Tuż przed porodem okazało się, że Michasia ma wadę serca. Urodziła się z nie w pełni wykształconą lewą komorą serca. Lekarze zdiagnozowali hipoplazję łuku aorty, hipoplazję zastawki dwudzielnej i zastawki aorty, drożny przewód tętniczy, ubytek przegrody międzykomorowej. Wszystkie schorzenia tworzą jedną nieuleczalną chorobę – zespół regresji kaudalnej. Dziewczynka ma zdeformowane nóżki i niedorozwój kości krzyżowej. Nie chodzi. Porusza się na aktywnym wózku inwalidzkim, a w domu na rękach, które ma bardzo silne.

KRS 0000239583, cel szczegółowy Michalina H. 

Marika Oszejko

Od urodzenia choruję na mukowiscydozę – choroba polega na zaburzeniu wydzielania przez gruczoły zewnątrzwydzielnicze. Powoduje zmiany w układzie pokarmowym i oddechowym. Marika wymaga co najmniej trzy razy dziennie inhalacji, a każde przeziębienie może być dla niej niebezpieczne. Mimo to skończyła studia i ma wiele planów na przyszłość. W dobie pandemii musiała jednak ograniczyć kontakty do minimum.

KRS 0000064892, cel szczegółowy 456/46/11Oszejko Marika

1 procent podatku - Dla kogo jeden procent podatku? Lista dzieci i dorosłych z trzech naszych powiatów - myregion
Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne