WOLSZTYN

Deweloper wybudował parking na osiedlu za własne pieniądze. Teraz odda go gminie za darmo1 min na czytanie

WOLSZTYN - Deweloper wybudował parking na osiedlu za własne pieniądze. Teraz odda go gminie za darmo - myregion

W sąsiedztwie niedawno powstałego osiedla przy ulicy Klonowej w Wolsztynie wybudowano parking na 66 miejsc. Jak informuje wolsztyński ratusz, inwestycja ta to efekt porozumienia zawartego przez Gminę Wolsztyn z firmą Jakon, która wybudowała osiedle. Parking powstał na gruncie gminnym. Na podstawie umowy firma JAKON opracowała dokumentację projektową, uzyskała niezbędne uzgodnienia i pozwolenia oraz z własnych środków wybudowała parking, który zostanie na podstawie oddzielnej umowy przekazany Gminie.

– Parking będzie ogólnodostępny, ale także będzie uzupełnieniem miejsc postojowych dla istniejącej tu zabudowy wielorodzinnej – mówi Wojciech Lis, burmistrz Wolsztyna. Dodaje, że inwestycja ta wpisuje się w koncepcję rozbudowy tego terenu. Gotowy jest już projekt przebudowy skrzyżowania na drodze krajowej 32 przy pobliskiej stacji benzynowej, tak aby możliwy był bezpośredni wyjazd na nią z ulicy Klonowej i Żwirowej. – W ten sposób chcemy odciążyć Osiedle Heleny, przez które w tej chwili odbywa się dojazd do nowych domów przy ulicy Klonowej. Z pewnością poprawi to bezpieczeństwo ruchu i usprawni komunikację w tym rejonie – podkreśla Lis. 

Burmistrz zaznacza również, iż w gminnych planach inwestycyjnych jest także budowa trzech zatoczek parkingowych wzdłuż ulicy Żwirowej oraz sporządzenie miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla nowych terenów w sąsiedztwie Osiedla Heleny, przewidzianych pod dalszy rozwój budownictwa mieszkaniowego na terenie Wolsztyna.

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w WOLSZTYN