NewsREGION

Darmowe szczepionki na grypę dla dorosłych już dostępne. Chętnych brak1 min na czytanie

News - Darmowe szczepionki na grypę dla dorosłych już dostępne. Chętnych brak - myregion

Od 23 listopada z darmowych szczepień przeciw grypie może skorzystać każdy dorosły, który ukończył 18 lat. Do tej pory za darmo mogli się zaszczepić m.in. medycy, farmaceuci, nauczyciele, żołnierze czy seniorzy. W całym kraju jest ok. 3 tys. punktów, gdzie można się zgłosić bez skierowania czy recepty, umówić termin wizyty i skorzystać ze szczepienia. W regionie jest siedem takich punktów.

To szpitale w Nowym Tomyślu i Wolsztynie, przychodnia Medyk we Lwówku, Przychodnia Lekarzy Rodzinnych i Specjalistów „Hipokrates” Barbara Szymańska i partnerzy w Opalenicy oraz Centrum Medyczne Salus, które ma siedziby w trzech miejscowościach – Wielichowie, Siedlcu i Wolsztynie.

– Niestety zainteresowanie jest bardzo małe – przyznaje Łukasz Rządkowski z CM Salus i podkreśla, że pacjenci pytali o szczepionki przeciw grypie we wrześniu i październiku. Wtedy preparatów brakowało. Teraz, kiedy jest dostępny, ludzie nie chcą już się szczepić. Za to chorych na różne infekcje dróg oddechowych nie brakuje. To nie tylko koronawirus, ale też przeziębienia, grypa czy angina.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News