WOLSZTYN

Dąb Kębłowo. Siódma drużyna wielkopolskiej okręgówki po rundzie jesiennej!3 min na czytanie

WOLSZTYN - Dąb Kębłowo. Siódma drużyna wielkopolskiej okręgówki po rundzie jesiennej! - myregion

Wszystkie zespoły z naszego regionu zakończyły już walkę o ligowe punkty na boiskach, również Dąb Kębłowo – drużyna, która na co dzień gra w IV grupie wielkopolskiej Red Box klasy okręgowej. W 16 rozegranych spotkaniach podopieczni trenera Mateusza Świrszcza zdobyli 25 punktów odnotowując 6 zwycięstw, 3 porażki i aż 7 remisów. Głównie to właśnie remisy zadecydowały o takiej a nie innej pozycji w tabeli. 

WOLSZTYN - Dąb Kębłowo. Siódma drużyna wielkopolskiej okręgówki po rundzie jesiennej! - myregion

– Początek rundy był w naszym wykonaniu dość chimeryczny. Straciliśmy sporo punktów remisując spotkania, w których uważam, że przy odrobinie większej koncentracji mogliśmy pokusić się o pełną pulę – mówi trener Mateusz Świrszcz. -Tak jak mówiłem przed sezonem, górna część tabeli to nasz realistyczny cel. To co pokazaliśmy w spotkaniach październikowych i listopadowych udowadnia potencjał drużyny. Naturalnie chcemy wygrywać każdy mecz. Mam nadzieję, że wszyscy zawodnicy podtrzymają swoją formę i zaangażowanie – zaznacza trener Dębu.

Pandemia wielu sportowcom z naszego regionu. Rozgrywki odbywały się bez kibiców, a wielu zawodników zostało wykluczonych z gry. – Wszystkie mecze odbyły się zgodnie z planem. Niestety, nie zawsze mogłem skorzystać ze wszystkich zawodników z powodu narzuconej przez sanepid kwarantanny i w kilku meczach zabrakło naszych kluczowych postaci – przyznaje trener Świrszcz.

WOLSZTYN - Dąb Kębłowo. Siódma drużyna wielkopolskiej okręgówki po rundzie jesiennej! - myregion

Końcówka roku i zima to z jednej strony czas podsumowań, przerwy w rozgrywkach i zasłużonego odpoczynku. Początek nowego roku to już czas skupienia się na okresie przygotowawczym. Najważniejsze by był on odpowiednio przygotowany. – Do treningów wracamy 12 stycznia. Ten dzień będzie przeznaczony na lekki rozruch. Dwa dni później przygotowania ruszą pełną parą i będą miały bardzo intensywny przebieg. Zajęcia przez pierwsze trzy lub cztery tygodnie będą się odbywać na hali sportowej w Kębłowie. Potem przeniesiemy się na trawę, jeżeli warunki atmosferyczne na to pozwolą. Jednostki treningowe odbywać się będą trzy razy w tygodniu – wyjaśnia trener. 

WOLSZTYN - Dąb Kębłowo. Siódma drużyna wielkopolskiej okręgówki po rundzie jesiennej! - myregion

Ambicja i walka o jak najwyższą lokatę na wiosnę, to główne założenia klubu z Kębłowa na kolejną rundę. -Staram się dążyć do tego, by styl gry mojej drużyny był nieprzyjemny dla każdego rywala. Agresywny pressing i szybkie przejściu do ataku po odbiorze piłki to cechy zespołu, nad którymi chcę pracować. Moi zawodnicy mają odpowiednią mentalność dzięki czemu pod tym względem może być tylko lepiej. Chcemy grać ładnie dla oka i zarazem skutecznie. Pierwszym sprawdzeniem tego będzie sparing, który mamy zaplanowany na luty– kończy Mateusz Świrszcz. 

Zawodnicy Dębu tak jak ich przeciwnicy ligowi udają się teraz na zasłużony odpoczynek, któremu towarzyszyć będą Święta Bożego Narodzenia. Wszyscy liczą na to, że w nowy rok wejdą z odpowiednim nastawieniem na osiąganie jak najwyższych sportowych wyników, a jednym z życzeń wszystkich jest to, aby na trybuny mogli wrócić kibice, bez których piłka nożna nie wygląda tak samo.

MW

FOTO: Dąb Kębłowo

Podziel się informacją ...
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  3
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w WOLSZTYN