NewsWOLSZTYN

Czytelnik poskarżył się na Szlak Żurawi. Urzędnik: pojechałem i sprawdziłem!3 min na czytanie

News - Czytelnik poskarżył się na Szlak Żurawi. Urzędnik: pojechałem i sprawdziłem! - myregion

Kilka dni temu dostaliśmy od Czytelnika zdjęcia z przechadzki Szlakiem Żurawim wokół Jeziora Wolsztyńskiego. W tym samym czasie trwały prace związane z naprawami pomostów przy promenadzie, z drugiej strony jeziora.

Czytelnik skarżył się na zepsutą ławkę. – Podczas wędrówki nowym fragmentem szlaku na jednym skrzyżowaniu brakowało oznaczenia. Skręciliśmy w stronę jeziora. Nie wiem czy wybraliśmy dobrą drogę, dalej była wysoka trawa, a nawet powalone drzewo, które zatarasowało przejście – opowiada Czytelnik. Zwraca też uwagę na śmieci, których dużo można znaleźć po drodze.

– Dziękuję za informacje na temat Szlaku Żurawiego przekazane przez Czytelnika. Postanowiłem osobiście sprawdzić stan szlaku i w niedzielę (12.09.) wybrałem się rowerem na jego trasę – mówi Maciej Ratajczak z wolsztyńskiego ratusza. Wyjaśnia, że oznakowanie na zdecydowanej większości trasy jest czytelne. – Wątpliwości budzi jedynie jedno miejsce, które zostanie oznakowane, tak aby turysta nie miał wątpliwości, w którą drogę skręcić. Na trasie szlaku nie spotkałem przewróconego drzewa, być może Czytelnik wszedł w boczną drogę lub też drzewo zostało już usunięte przez Nadleśnictwo Wolsztyn – mówi Ratajczak.

Faktem pozostaje, iż trasa jest w całości przejezdna, bez konieczności zsiadania z roweru. – Osoby korzystając ze szlaku niestety pozostawiają w lesie śmieci, szczególnie w miejscach postoju i na skrzyżowaniach dróg, ale nie można mówić o ,,obecnych wszędzie śmieciach” – mówi Ratajczak i zaznacza, że szlak zostanie sprawdzony, a śmieci zebrane.

Prace remontowe pomostów nad Jeziorem Wolsztyńskim prowadzone są systematycznie każdego roku, po dokonaniu ich wiosennego przeglądu. – Jednocześnie w przypadku aktów wandalizmu i zniszczenia pomostów, są one w możliwie najszybszym terminie naprawiane – mówi Ratajczak.

JP

Foto: Archiwum Czytelnika

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News