NOWY TOMYŚL

Czy światła na ul. Piłsudskiego staną w innym miejscu? Gmina zwróciła się z pytaniem do wykonawcy i liczy się z tym, że trzeba będzie zapłacić2 min na czytanie

NOWY TOMYŚL - Czy światła na ul. Piłsudskiego staną w innym miejscu? Gmina zwróciła się z pytaniem do wykonawcy i liczy się z tym, że trzeba będzie zapłacić - myregion


Remont jednej z głównych arterii Nowego Tomyśla zakończono w ubiegłym roku. W miejscu, gdzie odnowiona ul. Piłsudskiego zbiega się z ul. Witosa, ustawiono sygnalizację świetlną. Kierowcy zwracają jednak uwagę, że nie jest to dobre miejsce, a jeden z radnych miejskich i jednocześnie wiceprzewodniczący rady – Wojciech Adryszczyk – złożył w tej sprawie pismo do burmistrza. – Proszę o rozważenie możliwości przestawienia świateł na przejście dla pieszych przy pl. Chopina, obok wyjścia z deptaku od strony banku PKO – napisał w interpelacji. Dodał, że aktualnie światła nie spełniają swojego celu, bo stoją w złym miejscu. 

Burmistrz Włodzimierz Hibner odpowiedział radnemu. Wyjaśnił, że na wykonane roboty budowlane wykonawca udzielił siedmioletniej gwarancji, która obejmuje również sygnalizację świetlną. Zaznaczył, że gmina zwróciła się do wykonawcy z prośbą o analizę możliwości przeniesienia świateł we wskazane przez radnego miejsce, a także poprosiła wykonawcę o przygotowanie związanej z tym wyceny. – Dalsze kroki w tej sprawie zostaną podjęte po otrzymaniu oferty od wykonawcy robót – napisał burmistrz w odpowiedzi datowanej na 3 marca. 

Za opracowanie dokumentacji projektowo – kosztorysowej ul. Piłsudskiego odpowiedzialna była firma AKPB Architekci. Z zawiadomienia o wybraniu najkorzystniejszej oferty wynika, że gmina miała zapłacić za to ponad 248 tys. zł. Poznańska firma była jedyną, która wzięła udział w przetargu dotyczącym opracowania dokumentacji. Odrębną kwestią jest sama przebudowa, która miała pochłonąć blisko 4,5 mln zł. Wykonawcę wyłoniono dopiero za trzecim razem, kiedy do przetargu zgłosiły się dwie firmy – Całus z Borui Nowej oraz Brukpol ze Strzelec Wielkich w powiecie gostyńskim. Wybrano ofertę firmy zewnętrznej, bo była o 744 tys. zł tańsza od oferty przedsiębiorstwa spod Nowego Tomyśla. 

Zwróciliśmy się do urzędu miejskiego z pytaniem, ile ostatecznie kosztowała przebudowa ul. Piłsudskiego i jaką część tej kwoty wydano na sygnalizację świetlną. Poprosiliśmy także o informację, czy sygnalizacja zostanie uruchomiona. Urząd nie odpowiedział. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w NOWY TOMYŚL