NewsNOWY TOMYŚL

Czy prezydent Andrzej Duda weźmie udział w apelu poległych w Nowej Wsi Zbąskiej?1 min na czytanie

News - Czy prezydent Andrzej Duda weźmie udział w apelu poległych w Nowej Wsi Zbąskiej? - myregion

Prezydent Andrzej Duda weźmie udział w poznańskich obchodach 103 rocznicy zrywu, które obchodzimy dzisiaj (27.12.) jako Narodowy Dzień Zwycięskiego Powstania Wielkopolskiego, czyli święto państwowe.

Rano w redakcji rozdzwonił się telefon z informacją, że jest szansa, że w uroczystościach w gminie Zbąszyń weźmie udział prezydent Duda. – W wydarzeniu mają wziąć udział wojewodowie wielkopolski i lubuski. Mieliśmy nadzieję, że prezydent Duda, który będzie jechał z uroczystości w Poznaniu na lotnisko w Babimoście zatrzyma się też u nas. Niestety mamy już informację, że do tego nie dojdzie – mówi burmistrz Zbąszynia Tomasz Kurasiński. Ale mimo to zachęca mieszkańców do wzięcia udziału w apelu.

– W Nowej Wsi Zbąskiej doszło do ostatniej bitwy powstania. Myślę, że zakończenie tutaj wojewódzkich uroczystości to ładna klamra – mówi burmistrz. Ap[el zacznie się od przywitania gości, później zaplanowano krótki rys historyczny o wydarzeniach, które miały miejsce w Nowej Wsi Zbąskiej. Spotkanie zakończy krótka część artystyczna. Ze względu na zapowiadany mróz apel ma potrwać ok. 20 minut. Równolegle, obok uroczystości, będzie można zobaczyć rekonstruktorów, którzy mają wprowadzić mieszkańców w klimat epoki.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News