NewsWOLSZTYN

Czy pracodawca powinien wiedzieć, który pracownik jest zaszczepiony? Szef NorDan komentuje1 min na czytanie

News - Czy pracodawca powinien wiedzieć, który pracownik jest zaszczepiony? Szef NorDan komentuje - myregion

Oddział covidowy w Grodzisku Wielkopolskim jest pełny, ale mieszkańców regionu czwarta fala koronowirusa nie wzrusza, bo po letnim rozluźnieniu szczepienia nie drgnęły i nadal tylko co druga osoba jest w pełni zaszczepiona. Czy to ma znaczenie dla pracodawców i czy chcieliby oni wiedzieć, która?

– Oczywiście, że pracodawcy powinni mieć dostęp do takiej informacji – mówi Waldemar Ptak, prezes NorDan. – To nie jest kwestia, którą można ukrywać, bo to sprawa bezpieczeństwa zdrowotnego wszystkich osób pracujących, ale także utrzymania ciągłości pracy i stabilności produkcji właśnie – tak jak wspomniał wójt Kolesiński, poprzez wiedzę na temat potencjalnego objęcia pracowników kwarantanną – podkreśla. W jego ocenie być może także zmobilizowałoby to osoby jeszcze niezaszczepione.

– Nasza firma zorganizowała szczepienia dla pracowników i zainteresowanie było dość duże. Przeprowadziliśmy także anonimową ankietę, z której wynikało, że na przełomie maja i czerwca mieliśmy zaszczepionych ok. 55 proc. pracowników. Mam nadzieję, że do dziś ten odsetek jest jeszcze wyższy. Na terenie naszego zakładu nie, ale w ogólnopolskich przekazach daje się zaobserwować pewną retorykę piętnującą osoby niezaszczepione i być może to jest jeden z powodów oporu wobec ujawnienia takich informacji pracodawcom. Dlatego myślę, że gdybyśmy teraz powtórnie przeprowadzili taką ankietę, to część osób niezaszczepionych mogłaby udzielić nieprawdziwej odpowiedzi. Sam zastanawiam się obecnie nad przyjęciem trzeciej dawki – zaznacza Waldemar Ptak.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News