NewsWOLSZTYN

Czy personel przedszkoli się zaszczepi? W niektórych placówkach chętnych jest niewielu1 min na czytanie

News - Czy personel przedszkoli się zaszczepi? W niektórych placówkach chętnych jest niewielu - myregion

Olbrzymie rozbieżności w decyzjach wolsztyńskich przedszkolanek i pracowników obsługi przedszkoli. W jednej z placówek zaszczepionych zostanie 90 proc. załogi, w tym, jak powiedziała nam dyrektorka – wszystkie osoby, które wcześniej przechorowały już Covid – 19.

– Zaraz po tym, jak pojawiła się informacja o wcześniejszych szczepieniach nauczycieli, pojawiły się pewne wątpliwości i obawy. Dyskutowałyśmy o nich, ale szczepienie jest dobrowolne i nikogo nie można zmusić – usłyszeliśmy. – Poprosiłam natomiast wszystkich uprawnionych pracowników, by poszukali rzetelnych informacji, skontaktowali się ze swoimi lekarzami rodzinnymi i zasięgnęli opinii w najbardziej wiarygodnych źródłach. Sądząc po efektach, wykonali tę pracę.

W jednej z placówek przedszkolnych na listę chętnych do zaszczepienia się zapisała się tylko jedna nauczycielka i jedna osoba z obsługi. Jak podkreśliła dyrektorka, spora część personelu przechorowała Covid – 19 i osoby te nie widzą powodu, by się szczepić. Tymczasem, jak podkreślają służby sanitarne i lekarze, przechorowanie nie jest ani przeciwwskazaniem do szczepienia, ani powodem, by z niego rezygnować. Zdaniem ekspertów szczepienie zwiększa poziom przeciwciał u ozdrowieńców i chroni przed ponownym zakażeniem tak samo, jak w przypadku innych szczepionych.

Wolsztyńskie przedszkola są pełne dzieci nawet teraz, gdy kadra placówek nie jest zaszczepiona. Dyrektorzy przewidują więc, że szczepienia personelu nie będą miały żadnego wpływu na to, czy rodzice będą przyprowadzać maluchy.

EI

Podziel się informacją ...
 • 6
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  6
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News