NewsWOLSZTYN

Czy można korzystać z placów zabaw? Oficjalnie tak, ale nadal nie ma konkretnych wytycznych1 min na czytanie

News - Czy można korzystać z placów zabaw? Oficjalnie tak, ale nadal nie ma konkretnych wytycznych - myregion

Oficjalnie od 30 maja rząd otworzył place zabaw. Niestety, jak mówią samorządowcy żadnych wytycznych odnośnie zachowania się na tych placach nie ma. Efekt jest taki, iż mieszkańcy z placów korzystają. A czy powinni?

– My jako gmina jeszcze oficjalnie placów zabaw nie otworzyliśmy, były one choćby zabezpieczone taśmami, których sami po 30 maja nie ściągaliśmy. Niestety, taśmy te były notorycznie zrywane i ludzie i tak z tych placów korzystali. W pewnym momencie uznaliśmy, iż jest to walka z wiatrakami i przestaliśmy taśmy wieszać – mówi burmistrz Wielichowa, Honorata Kozłowska, która dodaje, iż Stowarzyszenie Gmin i Powiatów wystosowało do wojewody zapytanie odnośnie zasad bezpieczeństwa jakie mają być przestrzegane, jednak do dziś ich nie otrzymano. W związku z tym samorządy nie do końca wiedzą jak mają się w tej sytuacji zachowywać.

Według ogólnych zaleceń także na placu zabaw powinniśmy zachowywać dwa metry odległości od siebie, opiekunowie powinni mieć maseczki, dzieci już nie. Tak naprawdę z wytycznych to tyle, jednak wiele osób zaznacza, iż urządzenia są cały czas dotykane i pytanie, czy aby na pewno nie potrzeba więcej zaleceń. 

W wielu miejscach po prostu ściągnięto tabliczki zakazów i otwarto bramy nie czekając na instrukcję do wojewody. – Dzwoniliśmy do sanepidu i spytaliśmy czy place mogą być otwarte. Zdjęliśmy więc tabliczki i taśmy, otworzyliśmy bramki – mówi Anna Piskorska, sołtys Obry, która dodaje, iż ludzie z placów korzystają, jednak obecnie nie ma ich zbyt wielu. 

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News