NewsWOLSZTYN

Czy gmina wyrzuciła pieniądze w błoto? Są projekty i pozwolenia, ale dróg nie widać3 min na czytanie

News - Czy gmina wyrzuciła pieniądze w błoto? Są projekty i pozwolenia, ale dróg nie widać - myregion

Mieszkańcy osiedla przy ul Sosnowej w Kębłowie toną w błocie, a urząd miejski wciąż nie ma pieniędzy na wybudowanie drogi. Tymczasem termin ważności pozwolenia na budowę i dokumentacji, z które gmina zapłaciła 34 tys. zł., upłyną już w czerwcu. – Pytałem o to na spotkaniu sołtysów z burmistrzami, które odbyło się 2 lutego. Usłyszałem zapewnienie, że projekt na pewno się nie przeterminuje, ale co to dokładnie ma oznaczać nie wiem, bo nikt mi nie odpowiedział – mówi sołtys Kębłowa, Waldemar Baer.

– Droga gruntowa po każdym deszczu i teraz przy roztopach zamienia się w nieprzejezdne jezioro lub bagno. Domy budują się tam stale od czterech lat, ale dwie posesje są jeszcze niezabudowane, więc teraz jeździmy przez nie, ale i tam sytuacja zrobiła się dramatyczna – mówią mieszkańcy. Przy ul. Sosnowej mieszka obecnie ok. 30, a może i 40 osób i wprowadzają się kolejne. Mieszkańcy wielokrotnie dopytywali o tę drogę, a ostatnio z pismem w tej sprawie zwrócił się do burmistrza radny Damian Kotlarski. W odpowiedzi otrzymał informację, że w Kębłowie powstanie ośrodek zdrowia… Słowem – nie wszystko na raz i od razu?

W Urzędzie Miejskim w Wolsztynie czas jest pojęciem względnym, bo jak się okazuje, na dokończenie budowy drogi czekają też mieszkańcy ul. Leśniej. Czekają już pięć lat, bo 2016 roku zakończył się tam pierwszy etap budowy, odbył się odbiór i oddanie fragmentu drogi do użytku. Gmina zapłaciła za tę część 257 tys. zł. i na tym poprzestała. Kontynuacji na próżno wypatrywać. – Jeśli tak dalej pójdzie, to wraz z kolejnym etapem konieczny będzie remont wykonanego odcinka – mówią zainteresowani, ale na nikim nie robi to chyba wrażenia.

Czekamy na stanowisko burmistrza.

EI

Podziel się informacją ...
 • 60
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  60
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News