GRODZISKNews

Czterech mężczyzn podejrzanych o skatowanie 29-latka w rękach policji. Dwóch z nich usłyszało zarzuty2 min na czytanie

GRODZISK - Czterech mężczyzn podejrzanych o skatowanie 29-latka w rękach policji. Dwóch z nich usłyszało zarzuty - myregion

Policjanci z Rakoniewic wspólnie z funkcjonariuszam z grodziskiego wydziały kryminalnego zatrzymali 4 osoby podejrzane o udział w bójce. Poszkodowanym jest 29-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego. Dwie z zatrzymanych osób usłyszały zarzuty udziału w bójce oraz uszkodzenia mienia. Grozi im kara nawet 3 lat pozbawienia wolności. 

Do zdarzenia doszło 5 lipca, a Policjanci zostali o nim zawiadomieni około godz. 23.50. Otrzymali informację o porzuconym na poboczu drogi samochodzie z powybijanymi szybami oraz wgnieceniami karoserii. W trakcie dojazdu na miejsce okazało się, że w miejscowości Błońsko kierowcy tego pojazdu udzielana jest pierwsza pomoc przez Zespół Ratownictwa Medycznego. Decyzją lekarza, z uwagi na liczne obrażenia mężczyzna został natychmiast przetransportowany do najbliższego szpitala. – Na miejscu Policjanci rozpytali osoby mogące mieć jakąkolwiek wiedzę co się w tym czasie wydarzyło. Okazało się, że 29-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego wcale nie uległ wypadkowi drogowemu, a został najprawdopodobniej dotkliwie pobity – wyjaśnia komisarz Kamil Sikorski z grodziskiej policji.

Policjanci podjęli działania zmierzające do jak najszybszego ustalenia ewentualnych sprawców tego pobicia. Jeszcze tej samej nocy funkcjonariusze zapukali do drzwi jednego ze sprawców. Nazajutrz w rękach policjantów znalazły się kolejne trzy osoby mające związek z tym zdarzeniem. Policjantom udało się potwierdzić, że feralnej nocy doszło do pobicia mężczyzny, który zatrzymał swój pojazd na poboczu drogi. – Sprawcy bardzo dobrze znali ofiarę i chcieli wymierzyć swoją sprawiedliwość narażając tym samym osobę poszkodowaną na utratę życia lub zdrowia. Cztery osoby, trzech mężczyzn i jedna kobieta w wieku 29, 24, 23 i 21 lat zostali zatrzymani do wyjaśnienia sprawy. Dwóch z nich usłyszało już prokuratorskie zarzuty udziału w bójce oraz uszkodzenia mienia. Grozi im kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności – dodaje rzecznik komendy w Grodzisku. 

opr. ŁR

Podziel się informacją ...
 • 9
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  9
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK