REGION

Część naszych hoteli nie wznowi działalności w najbliższym czasie. W lepszej sytuacji są lokalne muzea2 min na czytanie

REGION - Część naszych hoteli nie wznowi działalności w najbliższym czasie. W lepszej sytuacji są lokalne muzea - myregion

Od dzisiaj miały zostać otwarte centra handlowe, a hotele wznowić działalność. Sklepy budowlane mają być czynne w weekendy. Biblioteki i instytucje kultury będą stopniowo otwierane po konsultacjach z sanepidem. Wprowadzone mają być także zmiany w funkcjonowaniu przedszkoli i żłobków. Jako pierwsi pisaliśmy już w sobotę (2.05.), że otwarcie przedszkoli 6. maja nie będzie możliwe z powodu braku możliwości przygotowania tych placówek na przyjęcie dzieci. Podobnie wygląda to w innych instytucjach. 

– Przecież nie wpuszczę ludzi do hotelu, bo jak będą korzystali z restauracji? Mam ich zamknąć w pokojach i przynosić posiłki pod drzwi? – denerwuje się Elżbieta Kaczmarek, współwłaścicielka hotelu Leobus w Grodzisku Wielkopolskim. Z kolei Jan Bursa, menedżer hotelu Atrium w Nowym Tomyślu przyznaje, że nie ma gości i póki nie zostaną otwarte granice, nie przewiduje uruchomienia hotelu. Nieco inaczej wygląda sytuacja w muzeach. – W zasadzie jesteśmy gotowi udostępnić pojedynczym zwiedzającym z zachowaniem wymaganych ograniczeń i ostrożności – mówi o Muzeum Ziemi Grodziskiej Waldemar Łyczykowski, dyrektor Centrum Kultury RONDO w Grodzisku Wielkopolskim. – Ale musimy oficjalnie uzyskać zgodę urzędu. Niebawem powiadomimy o decyzjach – podkreśla dyrektor. W podobnym tonie wypowiada się Andrzej Chwaliński, kierownik Muzeum Wikliniarstwa i Chmielarstwa w Nowym Tomyślu. – Czekamy na wytyczne naszej macierzystej placówki, czyli Muzeum Narodowego Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie. Mamy ekspozycję na świeżym powietrzu wokół muzeum, więc jesteśmy gotowi w pierwszej kolejnością ją uruchomić – zaznacza Chwaliński.

A Muzeum Regionalne w Wolsztynie? – Planujemy otwarcie skansenu dla zwiedzających w połowie maja. I będą to raczej spacery po jego terenie. Na razie prowadzimy prace związane z opracowywaniem zbiorów i to jest jedyna zaleta epidemii – stwierdza Mariusz Przybyła, etnograf Muzeum Regionalnego w Wolsztynie.

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w REGION