NewsNOWY TOMYŚL

Część mieszkańców przeciwna przyłączeniu wsi do Nowego Tomyśla. Boją się o utratę dopłat i wyższe podatki1 min na czytanie

News - Część mieszkańców przeciwna przyłączeniu wsi do Nowego Tomyśla. Boją się o utratę dopłat i wyższe podatki - myregion
DCIM100MEDIADJI_0563.JPG

Trwają spotkania wiejskie z mieszkańcami, na których urzędnicy przedstawiają argumenty za przyłączeniem okolicznych wsi do Nowego Tomyśla. Frekwencja jednak nie powala, bo zdaniem części osób, w tym sołtysów niektórych wsi, informację o spotkaniach podano zbyt późno, z narzuconymi terminami. 

Pierwsze spotkanie zorganizowano w drugiej połowie września w Glinnie, gdzie zdecydowana większość uczestników była przeciwna włączeniu wsi w granice miasta. Podnoszono, że może to wpłynąć na wysokość podatków czy dofinansowania dla rolników, choć nie ma obecnie dowodów na to, że tak się stanie. Podzieleni w kwestii przyłączenia byli z kolei mieszkańcy Paproci, gdzie w spotkaniu wziął udział burmistrz Włodzimierz Hibner. Nie ma jednak konkretnych danych mówiących, ilu opowiedziało się za przyłączeniem, a ilu przeciwko. A przynajmniej nie dysponuje nimi sołtys wsi Radosław Halasz. 

Konsultacje społeczne w sprawie przyłączenia części Glinna, Paproci, Przyłęku, Sękowa i Starego Tomyśla do stolicy gminy mają się zakończyć 22 października. Dziś (7.10.) spotkanie w tej sprawie odbędzie się w Przyłęku (godz. 16.30), za tydzień (14.10.) w Sękowie. Ostatnie zaplanowano na 21 października w Starym Tomyślu. Mieszkańcy nowotomyskich osiedli mogą wziął udział w konsultacjach wrzucając wypełnione ankiety do urny znajdującej się w siedzibie spółdzielni mieszkaniowej. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News