NewsWOLSZTYN

Część lekcji odwołano, bo nauczyciele źle się czuli po szczepieniach1 min na czytanie

News - Część lekcji odwołano, bo nauczyciele źle się czuli po szczepieniach - myregion

Do szczepienia przeciwko koronawirusowi preparatem AstraZeneca zgłosiło się 157 nauczycieli z gminy Wolsztyn i 8 pracowników żłobka. Później również istniała możliwość zgłoszenia się, ale informacji, jak duża to grupa pracowników szkół, Monika Bober, dyrektor Gminnego Zespołu Obsługi Ekonomicznej i Administracyjnej w Wolsztynie, jeszcze nie ma.

Po podaniu pierwszych dawek nauczycielom w środę (17.02.) rozdzwoniły się telefony od dyrektorów placówek. – Zdarzało się, że nauczyciel przyszedł do pracy, a potem poczuł się źle i trzeba było wzywać rodziców, aby odebrali swoje dzieci wcześniej. Większość z nich wykazała się wyrozumiałością w tej trudnej sytuacji za co jesteśmy im wdzięczni – mówi Monika Bober. Wyjaśnia, że jeżeli kolejnego dnia nauczyciel zgłaszał, że nadal czuje się źle i potrzebne będzie zwolnienie lekarskie, dyrektorzy organizowali zastępstwa. – Zdarzało się, że do pracy przychodzili nauczyciele, którzy uczą zdalnie w starszych klasach – tłumaczy szefowa gminnej oświaty. Podkreśla także, że dyrektorzy dużych szkół, w obawie przed paraliżem pracy placówki z powodu możliwych niepożądanych odczynów po szczepionce, starali się dbać, żeby dyrektorzy i wicedyrektorzy szczepieni byli w różnych terminach.

Niepożądany odczyn poszczepienny to występujące po pewnym czasie od szczepienia pogorszenie stanu zdrowia. Odczyny mogą mieć łagodną, poważną lub ciężką postać. Po za łagodnymi, czyli zaczerwienieniem i krótkotrwałą bolesnością w miejscu wkłucia – inne objawy, jakie zgłoszono, to m.in. ból głowy, omdlenie, duszność, gorączka i zawroty głowy. W całym kraju, według raportu Ministerstwa Zdrowia, odnotowano do tej pory 2 tys. 614 niepożądanych odczynów.

JP

Podziel się informacją ...
 • 20
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  20
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News