NewsWOLSZTYN

Czego starosta i burmistrz życzą Parowozowni z okazji jubileuszu instytucji kultury?1 min na czytanie

News - Czego starosta i burmistrz życzą Parowozowni z okazji jubileuszu instytucji kultury? - myregion

W piątek (2.07.) Instytucja Kultury Parowozownia będzie obchodzić piąte urodziny. Instytucja została powołana w czerwcu 2016 roku przez PKP Cargo oraz samorządy województwa wielkopolskiego, powiatu wolsztyńskiego i miasta Wolsztyn. Wszystko po to, aby ratować ostatnie miejsce w Europie, gdzie parowozy prowadzą regularny ruch pasażerski. Czego jej życzą włodarze Wolsztyna i współwłaściciele?

– Życzę przede wszystkim dobrze zarządzającego menadżera oraz żeby Parowozownia rozwijała się tak jak wszyscy sobie tego życzymy – mówi Jacek Skrobisz, starosta powiatu wolsztyńskiego. Zapytany czy wybiera się na spotkanie organizowane z tej okazji w Parowozowni przyznaje, że zaproszenie dostał i rozważa czy z niego skorzystać.

Burmistrz Wolsztyn Wojciech Lis jest znany ze swojej pasji do żelaznych kolosów. – Życzę przede wszystkim dalszego prowadzenia połączeń pod parą w ruchu planowym i sprawnych parowozów – mówi Lis i nie ma wątpliwości, że na spotkanie z okazji jubileuszu się wybierze. – Obecny ma być też marszałek oraz przedstawiciele PKP Cargo. Mam nadzieję, że to będzie okazja do rozmowy m.in. o zaległościach PKP w wypłacaniu dotacji dla Parowozowni – dodaje.

W piątek instytucja kultury zaprasza wszystkich fanów parowozów. W programie pod hasłem Deep House Music odbędzie się prezentacja parowozów z iluminacją świetlną i muzyką. Początek o godz. 18, wydarzenie potrwa do godz. 22, a ilość miejsc jest ograniczona.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News