NOWY TOMYŚL

Cukiernik kłamie, a pomawiany przedsiębiorca żąda usunięcia wpisów z sieci2 min na czytanie

NOWY TOMYŚL - Cukiernik kłamie, a pomawiany przedsiębiorca żąda usunięcia wpisów z sieci - myregion

Pan Maciej, przedsiębiorca z Cichej Góry wiedział, że w internecie huczy od skierowanych przeciwko niemu oskarżeń, ale nie spodziewał się, że taka jest skala hejtu w komentarzach pod postami pana Krzysztofa, który twierdził, że przedsiębiorca go oszukał, bo wziął zaliczkę na boksy dla koni i nie wywiązał się z umowy.

– Mój prawnik złożył w prokuraturze zawiadomienie o przestępstwie – twierdził w czwartek (12.11.) pan Krzysztof. – Sprawdziłem. W piątek (13.11.) dzwoniłem do prokuratur w Grodzisku, Nowym Tomyślu i Wolsztynie. Do żadnej z nich takie zawiadomienie nie wpłynęło, więc najwyraźniej chodzi tylko o to, żeby mnie oczernić przed ludźmi – mówi pan Maciej.

– Kontaktowałem się także z osobami, które komentowały te paszkwile i twierdziły, że też zostały przeze mnie oszukane. Większość z nich w ogóle nie znam i nie miałem z nimi do czynienia. Jeden z panów napisał mi, że inni komentowali, to on też. A kobieta, którą miałem rzekomo oszukać, a która faktycznie jest moją klientką, ma opublikować w sieci sprostowanie. W jej przypadku też wydłużył się termin realizacji zamówienia, ale zostało ono wykonane, a zamówienie wysłane – podkreśla przedsiębiorca. Kilka osób miało się tłumaczyć, że ktoś im się włamał na konta i opublikował kalumnie bez ich wiedzy i zgody.

Przedsiębiorca podkreśla, że rozliczył się z panem Krzysztofem i zwrócił mu wpłaconą zaliczkę. – Oczekuję tylko, że usunie obraźliwe wpisy pod moim adresem. Nie chcę, by cokolwiek prostował i mnie przepraszał, bo to tylko napędzi kolejną falę hejtu – wyjaśnia. – Wysłałem do niego wezwanie do usunięcia tych postów i zaniechania dalszego oczerniania mnie. Nie jestem mściwy. Czekam dobę na jego reakcję, ale jeśli posty nie znikną, złożę do prokuratury zawiadomienie o zniesławieniu. 

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w NOWY TOMYŚL