NewsWOLSZTYN

Covid w ratuszu i szkołach. Szef sanepidu: Jeśli liczba zakażeń będzie rosła, trzeba będzie zamykać szkoły2 min na czytanie

News - Covid w ratuszu i szkołach. Szef sanepidu: Jeśli liczba zakażeń będzie rosła, trzeba będzie zamykać szkoły - myregion

W poniedziałek w powiecie wolsztyńskim mieliśmy 222 aktywne przypadki koronawirusa, z czego 18 w ciągu ostatniej doby. Wiele przypadków dotyczy szkół. Na zdalne nauczanie przeszła w całości Szkoła Podstawowa nr 3 w Wolsztynie, w której zakażenie zostało potwierdzone u dwóch nauczycieli w związku z czym kwarantanną trzeba było objąć ok. 150 uczniów i kilku pedagogów, co znacznie utrudniłoby funkcjonowanie placówki. 

– W Szkole Podstawowej nr 1 w Wolsztynie zakażonych jest trzech nauczycieli i jeden uczeń, a wybrane klasy objęte są kwarantanną do piątku (23.10.). W Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Radomierzu zakażony jest jeden nauczyciel, a zajęcia całej szkoły są zawieszone także do piątku. Przedszkole nr 3 w Wolsztynie to jeden pracownik, pomoc nauczyciela. Zajęcia są tam zawieszone dla całej grupy do czwartku (22.10.). W Szkole Podstawowej w Siedlcu zakażenie potwierdzone zostało u jednego ucznia i cztery klasy mają zawieszone zajęcia do piątku. Jeden uczeń zakażony jest także w szkole w Przemęcie i tam także zajęcia jednej klasy zawieszone są do piątku – wylicza szef wolsztyńskiego sanepidu, Piotr Zielonka.

– Jeżeli liczba zakażeń będzie postępowała w tym tempie, to szkoły będą zamykane – mówi Piotr Zielonka. Choć nie ma w szkołach masowych zakażeń, to każdy kontakt z wirusem powoduje kierowanie na 10-dniową kwarantannę od kilkudziesięciu do kilkuset osób. Skutki społeczne i gospodarcze są więc bardzo duże. 

Koronawirus pojawił się także w ratuszu. Jak poinformował burmistrz Wojciech Lis, zakażonych jest kilkoro pracowników, a część objęta została kwarantanną. – Zostałem sam na okręcie, załoga podzielona – mówi Wojciech Lis. – W urzędzie pojawiły się nowe przypadki. Na drugiej kwarantannie jest także mój zastępca – przyznaje.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News