NewsNOWY TOMYŚL

Country? W tej muzyce nie ma żadnej agresji, są tylko pozytywne emocje!3 min na czytanie

News - Country? W tej muzyce nie ma żadnej agresji, są tylko pozytywne emocje! - myregion

Rok temu przejął stery w lokalnym zespole muzyki country. Dzisiaj może pochwalić się ogromem fanów. Rozmowa z Radosławem Kretem, wokalistą zespołu „Country Zenit”.

Kiedy powstał zespół i jakie były jego początki? Dlaczego akurat ten gatunek muzyki?

Zespół powstał w 2011 roku, a jego założycielem był Jurek Chytry, który jest wiernym fanem muzyki country. Powiem szczerze, że początki były bardzo trudne. Na rynku królowały zespoły rockowe, popowe – ciężko było wtedy wyłuskać muzyków, którzy chcieliby grać ten rodzaj muzyki. Całe szczęście, że Jurek nie należy do ludzi ustępliwych, był bardzo zawzięty, oczywiście w dobrym tego słowa znaczeniu, w dążeniu do celu. Jak to w życiu bywa, skład zespołu się zmieniał, ale ostatecznie powstał ,,mocny człon”.

Jak wam się razem pracuje?

Z osobami, które obecnie są w zespole współpraca układa się wyśmienicie! Myślę, że zasługą jest to, że się bardzo szanujemy, słuchamy siebie nawzajem, jesteśmy na stopie przyjacielskiej!

Jak powstają utwory, kto ma decydujący głos?

Właściwie to zaczynaliśmy od grania coverów, dopiero z czasem zastąpiły je nasze własne utwory. Tworzył je Jurek, Arek, Michał i ja. Aranżacją zajmował się cały zespół. Każdy wniósł coś cennego od siebie. Głównym dowodzącym w zespole był Jurek. To on wkładał całe swoje serce w tę muzykę. Niestety rok temu postanowił spróbować sił w solowych występach, tym samym kierowanie zespołem ,,country…” powierzył mojej osobie.

Dużo koncertów gracie w ciągu roku? 

W ciągu roku gramy od dwudziestu do trzydziestu koncertów w różnych miejscach na terenie całej Polski.

Wiadomo, że pandemia pokrzyżowała nieco plany. Planujecie inną formę występów? 

To prawda. Pandemia znacznie pokrzyżowała nasze plany koncertowe w tym roku. Postanowiliśmy więc nagrać koncert w Internecie, żeby nasi fani o nas nie zapomnieli… a skoro o nich mowa to muszę przyznać, że jest ich naprawdę spora grupa. Jeżdżą na nasze koncerty i to w miejsca nieraz bardzo oddalone od miejsca ich zamieszkania. Zawsze bardzo serdecznie witam ich ze sceny i dziękuje, że pomimo wielu kilometrów chciało im się przyjechać.


Co takiego wyróżnia ten gatunek muzyki? 

Myślę, że muzyka country łączy pokolenia! Nie ma w niej żadnej agresji, jedynie same pozytywne emocje. Choć nie samą muzyką podbijamy publikę, a także charakterystycznym wyglądem, mówię tutaj o strojach.

Jak ocenia pan lokalną scenę?

Zawsze najważniejsze koncerty to te, które gramy na naszym terenie, dla naszej publiczności np. jarmark nowotomyski, chociaż cenimy sobie również występy na nadmorskich scenach. Publiczność zawsze miło i entuzjastycznie reaguje na naszą muzykę. Pewnie głównie za sprawą naszej pięknej wokalistki Kasi (śmiech).

Co w takim razie stanowi obecnie priorytet?

Aktualnie skupiam się na tworzeniu nowych utworów, następnie wraz z zespołem ,,szlifujemy je” na próbach. Myślę że niedługo będziemy mogli się spotkać… liczę na to.

W takim razie do zobaczenia na koncertach. Dziękuję za rozmowę!

KF

Podziel się informacją ...
 • 10
 •  
 •  
 •  
 • 0
 •  
 •  
  10
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News