GRODZISKNews

Coraz więcej osób choruje na cukrzycę. Dlatego powstało koło stowarzyszenia diabetyków2 min na czytanie

GRODZISK - Coraz więcej osób choruje na cukrzycę. Dlatego powstało koło stowarzyszenia diabetyków - myregion

W Grodzisku powstało koło terenowe Polskiego Stowarzyszenia Diabetyków. Organizacja będzie wspierać osoby chorujące na cukrzycę. Jak informuje prezes Koła Ryszard Śródecki w powiecie grodziskim coraz więcej osób choruje na cukrzycę. To nawet 30 proc. mieszkańców powiatu.

– Nie mamy lekarzy specjalistów i działania prowadzące do stworzenia poradni diabetologicznej w Grodzisku Wlkp. będą naszym nadrzędnym celem. Także edukacja i informacja. Marzy nam się edukacyjny namiot, w którym w trakcie imprez miejskich każdy będzie mógł zmierzyć sobie wagę, ciśnienie i cukier. To bardzo ważne badania dla cukrzyków. Chcemy dzielić się doświadczeniem i tym samym „pomagać chorować” innym. Bo z tą choroba należy nauczyć się żyć – wyjaśnia prezes koła.

Dlatego grodziski oddział stowarzyszenia planuje spotkania z ludźmi, którzy dobrze sobie radzą z dolegliwościami tej choroby. Po to, by inni mogli skorzystać z ich wiedzy. Zarząd koła będzie organizował wykłady ze specjalistami, diabetologiem, dietetykiem oraz innymi. Radą już teraz mogą służyć pielęgniarki diabetologiczne, które są w szeregach stowarzyszenia.

– Cieszymy się, że wspierają nas władze samorządowe i są przychylne naszym pomysłom. Już na początku nam pomogli, więc liczymy, że będą nas dalej wspierać – podkreśla Ryszard Śródecki.

Na zebraniu organizacyjnym został wyłoniony zarząd koła w składzie: prezes zarządu Ryszard Śródecki, skarbnik Jan Szwebów oraz sekretarz Anita Fabiś-Palicka. Stowarzyszenie ma profil na Facebooku i niedługo rozpocznie działania informacyjne we wszystkich gminach powiatu grodziskiego.

W każdy piątek w godz. 14-15 w budynku Promessy będą dyżury informacyjne, na których przedstawicie koła będą wspierać chorych i informować o planowanych działaniach organizacji.

AS

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK