NewsREGION

Coraz więcej narkotyków na ulicach. Policjanci znów zatrzymali cztery osoby za posiadanie i jazdę pod ich wpływem2 min na czytanie

News - Coraz więcej narkotyków na ulicach. Policjanci znów zatrzymali cztery osoby za posiadanie i jazdę pod ich wpływem - myregion

Zatrzymanie dwóch mieszkańców powiatu nowotomyskiego, a potem dwóch z powiatu grodziskiego – to bilans jednego nocnego patrolu na ul. Komorowskiej w Wolsztynie. Wszyscy czterej zatrzymani mieli przy sobie narkotyki, dwóch z nich kierowało samochodami pod ich wpływem.

Wszyscy wpadli w niedzielę (5.07. ) w nocy w tym samym miejscu. Patrol wydziału prewencji pełniący służbę w okolicy ul. Komorowskiej zatrzymał do kontroli drogowej toyotę corollę. W aucie był kierowca – 25-letni Dominik P. i pasażer – 22-letni Patryk P. Obaj to mieszkańcy powiatu nowotomyskiego. Policjanci stwierdzili, że kierowca może znajdować się pod wpływem środków odurzających, a wyniku kontroli znaleźli przy obu mężczyznach amfetaminę.

– Badanie kierowcy na obecność narkotyków w moczy dało wynik pozytywny. Dla celów procesowych pobrana została także krew do badań, a biegły określi czy była to ilość upośledzająca zdolność do prowadzenia pojazdów, czyli czy kierowca znajdował się w stanie po użyciu środków psychoaktywnych czy pod ich wpływem, co będzie miało wpływ na wymiar kary – wyjaśnia st. asp. Artur Lorenz.

Godzinę później patrol zatrzymał do kontroli audi A3, którego kierowca – 23-letni Kamil M., mieszkaniec Grodziska Wielkopolskiego znajdował się pod wpływem środków psychoaktywnych i posiadał przy sobie amfetaminę i marihuanę – mówi Lorenz. Także w tym przypadku badanie moczu dało wynik pozytywny, a od zatrzymanego pobrana została krew.

– W trakcie prowadzonych przez policjantów czynności, do samochodu zatrzymanego podszedł 19-letni Dominik. R., mieszkaniec powiatu grodziskiego, więc i on został skontrolowany. Policjanci znaleźli przy nim marihuanę.

W obu sprawach postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Wolsztynie. Za posiadanie narkotyków grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Za jazdę pod wpływem środka odurzającego – do dwóch lat.

Przestępstwa narkotykowe są coraz większym problemem w naszym regionie. Ich liczba w ubiegłym roku znacząco wzrosła zarówno w powiecie grodziskim (z 128 w 2018 do 156 w 2019 roku), jak i nowotomyskim (98/113) i wolsztyńskim (70/79). Najczęściej sprawcy oskarżani są o posiadanie substancji niedozwolonych.

Legendą w wolsztyńskiej komendzie policji stała się już historia mieszkańca Solca Nowego, który miał zeznawać jako świadek w jednej ze spraw narkotykowych, a przyszedł na komendę z dowodem osobistym przyprószonym amfetaminą. Rzeczywistość bardziej skłania jednak do refleksji niż śmiechu.

EI

Fot. Policja

Podziel się informacją ...
 • 7
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  7
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News