NewsWOLSZTYN

Co ze studniówkami? Rząd przygotował wytyczne1 min na czytanie

News - Co ze studniówkami? Rząd przygotował wytyczne - myregion

Kilka dni temu pojawiła się plotka, że liceum w Wolsztynie odwołało studniówkę. Zapytaliśmy w szkole czy to prawda. – Nie to nie prawda – mówi dyrektor Liceum Ogólnokształcącego w Wolsztynie Katarzyna Lulkiewicz. Wyjaśnia, że wydarzenie jest planowane w lutym, sala we Włoszakowicach jest zarezerwowana. – Cały czas obserwujemy rozwój epidemii i od ilości zakażeń Covid 19 w regionie uzależniamy ostateczną decyzję czy impreza się odbędzie – mówi dyrektor Lulkiewicz.

W grudniu ubiegłego roku ministerstwo edukacji i nauki opublikowało listę wytycznych związanych ze zbliżającymi się studniówkami. Wśród ogólnych zaleceń znalazło się m.in.: częste wietrzenie sal (co godzinę) i miejsc, w których się tańczy (częściej niż co godzinę). W balu mogą uczestniczyć jedynie osoby, które nie mają objawów infekcji, a także tych, na które nie został nałożony obowiązek kwarantanny lub izolacji domowej. Mowa jest też o zwiększeniu częstotliwości (co godzinę) czyszczenia i dezynfekcji powierzchni dotykowych np. klamki, poręcze, włączniki światła, uchwyty, poręcze krzeseł oraz miejsc wspólnie użytkowanych, czyli toalety, podłogi, blaty. Zaleca się też, by przy stolikach w miarę możliwości siedziały osoby z tej samej klasy.

– Po latach wspólnej nauki i przed egzaminem maturalnym studniówka ma charakter ważnego wydarzenia dla całej społeczności szkolnej, szczególnie dla uczniów ostatnich klas szkół ponadpodstawowych. Uwzględniając pozytywny wpływ uroczystości szkolnych na jakość relacji rówieśniczych oraz wartość wynikającą z kontynuowania zwyczajów szkolnych, potrzeba jej organizacji jest w pełni uzasadniona – czytamy w dokumencie.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News