NewsNOWY TOMYŚL

Co księża radzą wiernym w sprawie szczepień przeciw koronawirusowi?1 min na czytanie

News - Co księża radzą wiernym w sprawie szczepień przeciw koronawirusowi? - myregion

Reklamy i apele nie wszystkich przekonują. Ci nie przekonani albo nie szczepią się wcale albo zasięgają opinii innych. W tym księży, z których wielu jest już zaszczepionych przeciw covid.

Dane ministerstwa zdrowia są jednoznaczne – chorych przybywa, podobnie jak ofiar śmiertelnych. Mimo to w pełni zaszczepionych jest niespełna 52 proc. obywateli. Kościół katolicki popiera szczepienia. – Jeszcze w poprzedniej parafii podczas ogłoszeń poinformowałem, że razem z księdzem wikariuszem jesteśmy zaszczepieni. Zachęcałem, żeby skorzystać z tej możliwości – mówi Krzysztof Ratajczak, który od kilku miesięcy jest proboszczem parafia pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Tomyślu. Przyznaję, że w mieście wikliny nikt z wiernych o sprawę go nie pytał. – Przyjąłem już dwie dawki, kiedy będzie taka możliwość planuje przyjąć trzecią – mówi ksiądz proboszcz.

Sam apb Stanisław Gądecki. Wskazuje, że szczepienia są ważnym narzędziem ograniczania zakażeń, jak i nadzieją na powrót do normalnego funkcjonowania społeczeństw. Jednak część duchownych przypomina, że szczepić powinno się w duchu wolności, roztropności i odpowiedzialności. – Wiem, że w kontekście wielu opinii w przestrzeni publicznej to trudna decyzja – mówił niedawno biskup zielonogórsko-gorzowski Tadeusz Lityński. Jak informują media watykańskie papież Franciszek niedługo przyjmie trzecią dawkę. Czy można mieć więc oczekiwać lepszego przykładu odpowiedzialności? – pyta jeden z proboszczów w regionie.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News