GRODZISKNews

Co dalej z odkrytym basenem w Grodzisku Wielkopolskim?1 min na czytanie

GRODZISK - Co dalej z odkrytym basenem w Grodzisku Wielkopolskim? - myregion

Trzy lata temu odkryty basen w Grodzisku Wielkopolskim został zamknięty z powodu złego stanu technicznego. Na ukończeniu jest projekt nowego obiektu. – Uzgadniamy ostatnie szczegóły w sprawie systemu podgrzewania wody – mówi Piotr Hojan, burmistrz Grodziska Wielkopolskiego.

Pewne jest za to, że nie uda się wykorzystać istniejącej niecki pod nowy obiekt. – Geolog wykonał badania i okazało się, że grunt już pływa. Nie nadaje się do posadowienia tam niczego. Wcześniej czy później czeka nas rozbiórka i utwardzenie terenu – mówi Hojan.

Burmistrz wyjaśnia, że obiekt jest ogrodzony, ale i tak obawia się, że ktoś tam wpadnie i zrobi sobie krzywdę. – Skoro i tak będziemy musieli rozebrać główną nieckę to dla bezpieczeństwa wolałbym to zrobić jak najszybciej – mówi Hojan. W budżecie na przyszły rok zapisano pieniądze na rozebranie ścian. – Zostawimy dno, jako tymczasowy parasol – mówi burmistrz i podkreśla, że jeśli nie otrzymają na ten cel dofinansowania, to nowy obiekt w przyszłym roku nie powstanie.

JP

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK