GRODZISKNews

Chłopaki do śpiewania i do pomagania. Poznajcie Mateusza i Sebastiana!2 min na czytanie

GRODZISK - Chłopaki do śpiewania i do pomagania. Poznajcie Mateusza i Sebastiana! - myregion

Sebastian Frankowski uczestniczy w Warsztatach Terapii Zajęciowej w Rakoniewicach. Sebix, bo tak nazywają go koledzy, pomaga przy pracach w ogrodzie, ale i uwielbia nagrywać piosenki. 

Sebastian swoją muzyczną zabawę rozpoczął dwa lata temu, gdy poznał na warsztatach Mateusza z Wielichowa, który od dawna pisze teksty i nagrywa piosenki. – Najpierw podglądałem Matrixa czyli Mateusza, jak przygotowuje się do występów, jak śpiewa – mówi Sebastian. – Później, po mojej prośbie, Mateusz zaprosił mnie do współpracy. I teraz często występujemy razem. – A najczęściej śpiewamy piosenki o miłości, bo ona jest dla wszystkich najważniejsza – tłumaczy artysta. 

Chłopaki często spotykają się u Mateusza w domu lub w wielichowskim centrum kultury, gdzie Matrix może korzystać ze sprzętu i robić próby. Matrix jest już znany szerszej publiczności, występował często przed wielichowską widownią. W 2019 roku do występów na Święcie Pieczarki zaprosił Sebastiana, który przyjął wtedy sceniczny pseudonim Sebix. – Bardzo się wtedy denerwowałem, bo pierwszy raz wyszedłem na tak dużą scenę. Było wtedy dużo ludzi, ale dzięki wsparciu przyjaciela udało się i było bardzo fajnie – wspomina Sebastian. Koledzy w tym duecie występowali jeszcze kilkukrotnie w Rakoniewicach, w Wielichowie na WOŚP, w Wilkowie czy w ośrodku OREW w Sielinku. Planują kolejne występy, a ich największym marzeniem jest występ na koncercie w telewizji.

Kontakt z ludźmi to coś, co nasz bohater lubi najbardziej. – Jest osobą bardzo otwartą i towarzyską – mówi jego terapeutka Agata Szymanuszka. – Pomaga innym wyjść ze złego nastroju, zawsze każdego pocieszy, zagada. Gdy organizujemy różne akcje czy zbiórki, to Sebastian jest pierwszy do pomocy. Chodzi wtedy do zaprzyjaźnionych firm czy sklepów i pomaga nam zbierać fanty. Wszyscy w Grodzisku już go znają, również jego poczucie humoru i „nawijkę”, więc chętnie udzielają mu wsparcia – uśmiecha się pani Agata. Sebastian mówi, że trzeba innym pomagać, bo to daje radość. Jego dużym sukcesem było namówienie Ewy Pajor, piłkarki z kadry narodowej do przekazania koszulki na cel charytatywny w rakoniewickim stowarzyszeniu.

Sebastian nie wyobraża sobie życia bez kolegów i koleżanek z zajęć. To tu może pomagać innym, tu pracuje na warsztatach, ostatnio stworzył piękną skrzynię z drewna do kwiatów. Na warsztatach uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych, śpiewa z Mateuszem, dba razem z nim o nagłośnienie oraz dokumentację filmową i fotograficzną. – Lubię być z ludźmi- mówi Sebastian. – Bardzo dobrze się tu czuję, tu zawsze jest wesoło i dużo się dzieje, czasami za dużo opowiadam i trochę się wygłupiamy, jednak pani Agata nam wybacza – śmieje się chłopak, a innym na smutki poleca słuchanie śpiewu ptaków i chodzenie na spacery do lasu.

AS

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK