GRODZISKNews

Chirurgia wznowiła działalność. Przyjęto pierwszych pacjentów, przeprowadzono zabiegi1 min na czytanie

GRODZISK - Chirurgia wznowiła działalność. Przyjęto pierwszych pacjentów, przeprowadzono zabiegi - myregion

Oddział chirurgiczny w grodziskim szpitalu, którego nie uruchomiono po tym, kiedy lecznica przestała być szpitalem zakaźnym, wczoraj (1.09.) wznowił działalność. Jak poinformował szpital, już o godz. 8. przyjęto pierwszą pacjentkę, a pięć godzin później rozpoczęto zabiegi operacyjne. – Pacjenci ze skierowaniem do przyjęcia planowego mogą ustalać termin pod numerami telefonów: 61 44 36 591 w godz. od 8 do 14, od poniedziałku do piątku – przekazała dyrekcja szpitala. 

Powodem nie funkcjonowania oddziału podczas wakacji był brak kadry. Jak informowaliśmy w lipcu, już wówczas szpitala zawierał nowe kontrakty z personelem. Starosta Mariusz Zgaiński tłumaczył wtedy, że zatrudnienie w szpitalu jest dostosowywane do potrzeb i rodzaju realizowanych procedur medycznych. – A w momencie, kiedy pełnił on rolę lecznicy zakaźnej, oddział chirurgiczny był nieczynny – mówił Mariusz Zgaiński. 

– Kadra została uzupełniona, mamy już lekarzy – przekazał w ostatnich dniach dyrektor ds. ekonomicznych grodziskiej lecznicy, Mirosław Drzewiecki. 

ŁR

FOTO: SP ZOZ w Grodzisku Wielkopolskim

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK