NewsWOLSZTYN

Chętnych nie brakuje. Ratusz przyjmuje zgłoszenia do akcji „Jedno dziecko, jedno drzewo”1 min na czytanie

News - Chętnych nie brakuje. Ratusz przyjmuje zgłoszenia do akcji „Jedno dziecko, jedno drzewo” - myregion

Kolejna akcja z rodzaju „zielonym do góry” w gminie, czyli i zabawa, i pożytek dla środowiska. Tym razem drzewa będą sadzić rodzicie dzieci urodzonych w ciągu ostatniego roku – od września 2020 do września 2021.

W myśl akcji „Jedno dziecko – jedno drzewo” rodzice każdego malucha będą mogli upamiętnić jego przyjście na świat posadzeniem drzewa na terenie gminy. Każde drzewo ma też dostać tabliczkę, a właściwie zalaminowaną karteczkę z imieniem dziecka i datą urodzenia, która z czasem zostanie wymieniona na trwałą metalową tabliczkę. Jak komentuje jednak jedna z mam biorących udział w ubiegłorocznej edycji akcji przy ul. Garbarskiej, drzewko jej pociechy rośnie, ale tabliczki się nie doczekało. Być może uda się doprowadzić sprawę do końca, gdy będą przygotowywane dla tegorocznych sadzonek. Jak wyjaśnia Iwona Tomiak z Urzędu Miejskiego w Wolsztynie, część tabliczek została zniszczona przez wandali.

Pomysłodawcami sympatycznej akcji są leśnicy z okolic Szczecina, a pierwsze drzewka małych wolsztynian posadzone w 2019 r. rosną w parku miejskim tam, gdzie ich rodzice maluchów chodzili na sanki. Organizatorami w Wolsztynie są nadleśnictwo i gmina. Chętni jeszcze przez dwa tygodnie mogą się zgłaszać do urzędu miejskiego, do wydziału komunalnego i ochrony środowiska i ochrony środowiska, tel. 68 347 45 42. Przyjmowanie zgłoszeń zakończy się w piątek (8.10.) o godz. 10. Planowany termin sadzenia drzew to także piątek – 29 października.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News