NewsREGION

Chcemy pomagać innym! Dlatego ruszamy z akcją Nakręcone Serce Pomocy!3 min na czytanie

News - Chcemy pomagać innym! Dlatego ruszamy z akcją Nakręcone Serce Pomocy! - myregion

Wielkie kosze w kształcie serc robią w całej Polsce furorę. Trudno nawet wskazać, kto akcję zapoczątkował, ale jest ona warta naśladowania. Z prostego powodu – każdego dnia wyrzuca się tony plastikowych nakrętek, które stanowią dobry surowiec do przetworzenia. Dlatego można je sprzedać, a pieniądze przekazać tym, którzy ich potrzebują. 

Dziś do akcji dołącza się Gmina Wolsztyn, Starostwo Powiatowe w Wolsztynie, Gmina Rakoniewice i Ośrodek Pomocy Społecznej w Rakoniewicach. Nakręcone Serce Pomocy wspierają też fundatorzy – firma NorDan i firma PAK – Logistics. Całość medialnie wspiera gazeta Na Temat i portal myRegion.pl. To dziennikarze tych mediów postanowili wymyślić nazwę akcji i nagłaśniać historie osób, które potrzebują pomocy. 

Pojemniki w kształcie serc stanęły wczoraj przy parkingu na ul. Wodnej w Wolsztynie oraz przy siedzibie wolsztyńskiej spółdzielni mieszkaniowej na ul. Słowackiego. Serce stoi też w Rakoniewicach przy ul. Drzymały, tuż obok Ośrodka Pomocy Społecznej. 

Nakrętki z pojemników ustawionych przy ul. Wodnej i przy ul. Słowackiego w Wolsztynie przez miesiąc zbierane będą na rzecz Jakub Prządki z Karpicka. Ten 11-latek od urodzenia choruje na mukowiscydozę – nieuleczalną i postępującą chorobę. Chłopiec potrzebuje inhalacji, specjalistycznego sprzętu medycznego i lekarstw. Rodzice dostają jednak tylko część dofinansowania, a nie wszystkie lekarstwa są refundowane. Jak przyznaje mama Kuby, pani Beata, rodzina zbiera nakrętki od dawna. Cieszy się, że będzie ich więcej, bo dzięki temu jej syn będzie miał pieniądze na leczenie. Czytaj więcej TUTAJ.

Nakrętki z pojemnika ustawionego przy ul. Drzymały w Rakoniewicach przez miesiąc zbierane będą na rzecz Karola Kubiaka z Blinka. Ten 14-latek od urodzenia cierpi na dziecięce porażenie mózgowe, zmaga się też z padaczką i małogłowiem. Nie chodzi, nie mówi, nie je samodzielnie. Jest jedynym synem pani Danuty i jej męża. Teraz potrzebuje nowego gorsetu i wózka. Potrzebne są też środki na leczenie. Część finansuje NFZ i Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Grodzisku, ale pieniądze przekazywane przez te instytucje nie wystarczają na wszystko. Dlatego potrzebna jest pomoc. Czytaj więcej TUTAJ.

Nakręcone Serce Pomocy to akcja, dzięki której można pomóc dzieciom i dorosłym. Koordynator akcji i szef redakcji Na Temat i myRegion.pl Łukasz Rogalski podkreśla, że mieszkańcy mogą zgłaszać osoby, które pomocy potrzebują. Wystarczy wysłać maila na adres redakcja@myregion.pl lub zadzwonić, tel. 666 057 314. – Zachęcam również osoby, które ustawiły już pojemniki, by się z nami skontaktowały. Z chęcią włączymy kolejne „serca” do naszej akcji i nagłośnimy historię osób, którym trzeba pomóc. Wspólne działanie z pewnością przyniesie wiele korzyści. Dlatego połączmy siły! – zachęca Łukasz Rogalski. 

Fundatorami pojemników ustawionych w Wolsztynie są: Urząd Miejski w Wolsztynie, Starostwo Powiatowe w Wolsztynie, firma NorDan i firma PAK-Logistics. Fundatorem pojemnika ustawionego w Rakoniewicach jest Ośrodek Pomocy Społecznej w Rakoniewicach. 

RED

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News