NewsNOWY TOMYŚL

Chaos z autobusami szkolnymi. Dzieci spóźniają się na lekcje i późno wracają do domu2 min na czytanie

News - Chaos z autobusami szkolnymi. Dzieci spóźniają się na lekcje i późno wracają do domu - myregion

Rok szkolny dla dzieci, które dojeżdżają do placówki w Borui Kościelnej (gm. Nowy Tomyśl) zaczął się z kłopotami. Uczniowie spóźnili się na pierwszą lekcje. Dlatego niektóre były w szkole około dziewięciu godzin. – Nie jeden dorosły nie spędza tyle czasu w pracy, a my mówimy o dzieciach z podstawówki – mówi mama jednej z uczennic.

Wczoraj (2.09.) autobus był pod szkołą o godz. 8.30, a dzisiaj o godz. 8.03 – jak informują skrupulatni rodzice. Zgodnie z rozkładem jazdy powinien dojechać o godz. 7.55. – To i tak mało czasu, bo dzieci muszą jeszcze zanieść plecaki do szafki i dopiero później idą do klasy – mówi jedna z mam.

Do tej pory jeździły trzy autobusy – w kierunku miejscowości Szarki, Borui Nowej i Cichej Góry. Wczoraj był tylko jeden, który miał przejechać całą trasę. Dzisiaj rano dwa. – Kierowca w ogóle nie znał trasy, dzieci musiały mu tłumaczyć jak jechać i gdzie się zatrzymywać – opowiada jedna z mam. – Niektórzy uczniowie wyszli z domu o 7 i wrócili koło 17. Kiedy dzieci mają odrobić lekcje i odpocząć? Ile gmina zaoszczędziła na ograniczeniu autobusów? I na co poszły te pieniądze? – pytają wzburzeni rodzice. – Z naszej miejscowości jedzie się do szkoły góra 15 minut. Autobus robi takie koło, że dzieci są w nim ponad godzinę. To bez sensu – mówi kobieta.

O sprawę zapytaliśmy dyrektor Szkoły Podstawowej w Borui Kościelnej. – Jesteśmy w stałym kontakcie z rodzicami i przewoźnikiem i staramy się wypracować najlepsze rozwiązania. Dzisiaj były już dwa autobusy i dzieci się nie spóźniły – mówi dyrektor placówki Mirosława Chmielewska. Rodzice przyznają, że autobus był szybciej, ale dalej po godzinie rozpoczęcia lekcji. – Rozumiem rodziców, ale po przetargu ogłoszonym przez gminę mamy nowego przewoźnika. W ciągu kilku najbliższych dni wszystko powinno już sprawnie działać – mówi Chmielewska.

Przetarg na prowadzenie dowozów do szkoły w Borui Kościelnej wygrał PKS z Poznania. Cena za kilometr brutto jaką zaproponowali to 6,43 zł. O dowozy szkolne do wszystkich szkół podstawowych zapytaliśmy w gminie Nowy Tomyśl. Czekamy na odpowiedź.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News