NewsREGION

Ceny gazu będą niższe? Rozmowy trwają, ale na szybki efekt się nie zapowiada1 min na czytanie

News - Ceny gazu będą niższe? Rozmowy trwają, ale na szybki efekt się nie zapowiada - myregion

Samorządowcy z naszych gmin spotkali się zdalnie z Pawłem Szefernakerem z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który do rozmów zaprosił również Henryka Muchę, prezesa PGNiG oraz Łukasza Jagiełłowicza, szefa departamentu regulacji PGNiG. Spotkanie dotyczyło podwyżek cen gazu, ale na ich obniżkę, o ile nastąpi, trzeba jeszcze poczekać. Dlaczego? 

– Przedstawiliśmy nasze stanowisko w sprawie drastycznych podwyżek cen gazu – mówi wójt Tarnowa Podgórnego Tadeusz Czajka. – Ponownie zwróciliśmy uwagę, że mieszkańcy, którzy są klientami spółek G.EN GAZ Energia i ANCO, płacą co najmniej dwukrotnie więcej niż ich sąsiedzi, którzy są klientami PGNiG – wskazuje. Podobnie jak inni samorządowcy, w tym burmistrz Opalenicy Tomasz Szulc, przyznaje również, że procedowana ustawa zmieniająca Prawo Energetyczne może złagodzić skutki drastycznych pod wyżek. Ale warunkiem jest to, że spółka, w tym przypadku G.EN GAZ z tej nowelizacji skorzysta.

Mimo to samorządowcy są obecnie sceptyczni wobec poprawy sytuacji. Podkreślają, że jeżeli już, to uda się najwyżej rozciągnąć skutki podwyżek w czasie, a nie je zmniejszyć. Przypominają również, że mieszkańcy nie mają obecnie możliwości zmiany dostawcy gazu, a to uniemożliwia im skorzystanie z ofert innych spółek gazowych. 

opr. ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News