NewsNOWY TOMYŚL

Centrum sportu gotowe na organizację większych imprez. Dziś oficjalnie zakończono rozbudowę4 min na czytanie

News - Centrum sportu gotowe na organizację większych imprez. Dziś oficjalnie zakończono rozbudowę - myregion

Ponad 2 mln zł pochłonęła inwestycja, którą dzisiaj oficjalnie zakończono. Rozbudowane Centrum Sportu w Nowym Tomyślu służyć będzie sportowcom, a jak mówi Jakub Skrzypczak, szef PCS, pozwoli na organizację imprez na najwyższym poziomie. 

W dobudowanej części centrum znajdują się szatnie, toalety, natryski, magazyn na sprzęt, biura i sala konferencyjna. Jakub Skrzypczak podkreśla, że kiedy objął w 2016 roku funkcję dyrektora, cieszył się, że ma do dyspozycji nowy obiekt. – Równocześnie okazało się, że ma on swoje mankamenty. Nie mieliśmy wystarczającej ilości szatni, nie wspominając już o natryskach czy dodatkowych toaletach – mówi Skrzypczak. Wyjaśnia, że już w poprzedniej kadencji powstał projekt rozbudowy hali i zaplecze szatniowo – sanitarne, za co jest wdzięczny poprzedniemu zarządowi powiatu. – Nie minęły dwa lata obecnej kadencji, a my już spotykamy się w pięknych pomieszczeniach – cieszy się dyrektor. 

Dziś obiekt oficjalnie otwarto. Przecinania wstęgi nie było, ale przemawiali m.in. wspomniany Jakub Skrzypczak, wicestarosta Marcin Brambor czy poseł Jakub Rutnicki. W uroczystości wzięli ponadto udział m.in. skarbnik Barbara Galon, inspektor nadzoru budowlanego Piotr Brychcy, prezes firmy Całus (wykonawca inwestycji) Mateusz Całus czy dyrektorowie szkół. 

Po krótkich gratulacjach zebrani goście ruszyli oglądać to, co wybudowano. 

Szerzej o całej inwestycji informowaliśmy wcześniej w naszym materiale wideo, który dostępny jest TUTAJ. 

ŁR

Podziel się informacją ...
 • 13
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  13
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News