NewsREGION

CBA w naszych urzędach. Agenci sprawdzają, czy burmistrz i wójt nie złamali prawa1 min na czytanie

News - CBA w naszych urzędach. Agenci sprawdzają, czy burmistrz i wójt nie złamali prawa - myregion

Dwie kontrole, niemal w tym samym czasie, dwóch włodarzy postawionych na równe nogi. A wszystko przez dwie realizowane przez nich inwestycje i wątpliwości, które wokół nich się pojawiły. 

Agenci wkroczyli do Urzędu Miejskiego w Wolsztynie i Urzędu Gminy w Przemęcie. W przypadku pierwszej instytucji kontrola ma związek z budową dworca. Nie jest zresztą pierwszą, a właściwie jest kontynuacją tej, która zaczęła się w ubiegłym roku. Chodzi o zamianę nieruchomości należących do gminy na dworzec PKP. Sprawa nie jest nowa, ale uwiera niektórych radnych, a urzędnicy mają nawet swoje podejrzenia, kto agentów wezwał. W każdym razie burmistrz Wojciech Lis podkreśla, że jest spokojny i nie ma nic do ukrycia. – Już we wrześniu przekazaliśmy CBA kopie wszystkich dokumentów. Teraz zwrócili się o udzielenie odpowiedzi na kilka pytań. My nie mamy nic do ukrycia. Wszystko odbyło się zgodnie z prawem – zapewnia Wojciech Lis. 

Żadnych pytań, przynajmniej na razie, nie zadawano urzędnikom z gminy Przemęt. Powodem kontroli w tej gminie jest dom dziennego pobytu i żłobek w Błotnicy, który niedawno oddano do użytku. CBA zwróciło się o udostępnienie wszelkiej dokumentacji dotyczącej przygotowania, przeprowadzenia oraz wykonania tej inwestycji. – Kontrola się rozpoczęła, ale żadnych pytań urzędowi nie zadawano – informuje nas wicewójt Przemętu Waldemar Kalitka. O szczegółach wizyt w urzędach niewiele mówi też samo CBA. Dowiadujemy się jedynie, że trwają czynności analityczno – informacyjne. Ile potrwają – nie wiadomo. 

ŁR

Podziel się informacją ...
 • 7
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  7
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News