NewsWOLSZTYN

CBA pyta o pałac. I zalicza wpadkę ujawniając dane osoby, która złożyła w sprawie zawiadomienie2 min na czytanie

News - CBA pyta o pałac. I zalicza wpadkę ujawniając dane osoby, która złożyła w sprawie zawiadomienie - myregion

Centralne Biuro Antykorupcyjne wystąpiło do wolsztyńskiego ratusza z pismem, w którym prosi o wyjaśnienia dotyczące „możliwych nieprawidłowości” przy realizacji umowy dzierżawy pałacu. Do dokumentu dołączono treść zawiadomienia, które w tej sprawie wpłynęło. I choć jeden z dyrektorów Departamentu Postępowań Kontrolnych podpisany pod dokumentem informuje, że zawiadomienie zostało zanonimizowane (czyli ukryto dane osoby zawiadamiającej), na końcu załącznika widnieje imię i nazwisko mężczyzny, który służby o sprawie poinformował. 

W zawiadomieniu czytamy, że burmistrz Wolsztyna w trakcie realizacji umowy dzierżawy miał się dopuścić m.in. naruszenia dyscypliny finansów publicznych, niedopełnienia obowiązków służbowych, sabotażu inwestycji i nadużycia uprawnień polegającego na „notorycznej próbie wprowadzania znajomych firm posiadających konseksje z pominięciem procedur przetargowych”. Zdaniem zawiadamiającego, burmistrz miał też przywłaszczyć sobie nieruchomość i wraz z domem kultury zajmować ją na koszt firmy, która pałac dzierżawiła. 

W ocenie mężczyzny, który poinformował CBA o sprawie, Wojciech Lis miał też nie zadbać o doprowadzenie kabla do kawiarenki i mieć w planach zostawienie starej instalacji przeciwpożarowej w budynku, by zaoszczędzić. Zawiadamiający twierdzi też, że Wojciech Lis celowo miał doprowadzić do wypowiedzenia umowy dzierżawy, by z gminnych pieniędzy wyremontować pałac „przy pomocy odpowiednich, stale współpracujących z nim firm”. 

Wpłynięcie pisma od CBA do ratusza potwierdza przewodniczący Rady Miejskiej Jarosław Adamczak. Komentując krótko sprawę mówi nam, że zarzuty przedstawione w dokumencie są absurdalne i nie mają związku z rzeczywistością. Informuje również, że ratusz ma miesiąc na odpowiedź miesiąc i zostanie ona udzielona.

ŁR

Podziel się informacją ...
 • 14
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  14
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News