NewsNOWY TOMYŚL

Całym sercem dla Adusi. Trwają licytacje dla chorej dziewczynki. Pomóc może każdy!2 min na czytanie

News - Całym sercem dla Adusi. Trwają licytacje dla chorej dziewczynki. Pomóc może każdy! - myregion

– W ciąży zostałam wysłana na badania połówkowe przez lekarza prowadzącego. Mogłam, ale nie musiałam jechać, bo wszystko było w porządku. Nawet po wykonanych badaniach nic nie wskazywało, że wada serca jest tak duża – mówi pani Ewelina, mama malutkiej Ady. – Badania wykazały niewielką nieprawidłowość, ale wszystko miało być dobrze – wspomina.

Adrianna urodziła się w 37 tygodniu ciąży. Ma złożoną wadę serca. Jest po dwóch operacjach ratujących życie, z czego pierwsza odbyła się już w piątej dobie po urodzeniu. Druga, gdy miała niewiele ponad półtora miesiąca. Przeszła również cztery cewnikowania serca. W ciągu swojego zaledwie pięciomiesięcznego życia dziewczynka była intubowana, żywiona dojelitowo i miała wykonaną stomię. – Dopiero od dwóch miesięcy samodzielnie pije mleko z butelki – mówi pani Ewelina.

Adusia ma starszego brata z autyzmem. Tym samym wydatki na dwójkę dzieci z różnymi przypadłościami są olbrzymie. – Pochłaniają nas konsultacje lekarskie, lekarstwa, środki higieniczne, rehabilitacje. Na same cewniki wydajemy w aptece 600 zł miesięcznie – przyznaje mama Ady. – Teraz najważniejsze jest, by córka nadgoniła rówieśników. Przez liczne operacje i rodzaj karmienia jest maleńka. Chcemy, żeby miała szanse na prawidłowy rozwój – zaznacza pani Ewelina.

Na facebooku powstała grupa o nazwie Pomagamy całym sercem Adusi (kliknij TUTAJ). Dzięki niej każdy z nas może pomóc. Na grupę wystawiać można rzeczy, które inni mają szanse wylicytować. Po za wieloma prywatnymi osobami w akcję do tej pory włączyli się m.in. Restauracja Freedom i Salon Jubilerski Trinity. Pomóc może każdy z nas. Być może i w naszym domu leży przeczytana już książka lub pluszowy miś z którego wyrosło dziecko? Kto wie, może to rzecz z naszego domowego zacisza jako kolejna zasili konto Ady i wesprze jej rodziców w walce o lepsze jutro ukochanej córeczki? 

GH

Podziel się informacją ...
 • 123
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  123
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News