NewsNOWY TOMYŚL

Cała gmina zbierała słodycze i żywność. Pomagał kościół i markety1 min na czytanie

News - Cała gmina zbierała słodycze i żywność. Pomagał kościół i markety - myregion

Ośrodek Pomocy Społecznej w Miedzichowie przygotował ok. 100 paczek świątecznych dla swoich klientów i dzieci. Najmłodsi mieszkańcy gminy otrzymają słodycze i owoce, a ci nieco starsi słodycze, owoce i produkty żywnościowe. – Staramy się, by ta pomoc miała charakter świąteczny, więc w paczkach nie może zabraknąć na przykład pierników – podkreśla kierownik, Hanna Kaczmarek.

Paczki zostały przygotowane z produktów pochodzących z Wielkopolskiego Banku Żywności oraz zebranych m.in. w szkołach i marketach. Chata Polska i Dino zebrało ich blisko 50 kg. – Mimo iż szkoły są pozamykane, nauczyciele aktywnie włączyli się w zbiórkę. Pomagali też sołtysi, z których najaktywniejszym jest zawsze Dariusz Zabawa z Jabłonki Starej. To niesamowity człowiek! – mówi Hanna Kaczmarek. – Jak co roku, bardzo mocno zaangażowali się także pracownicy urzędu gminy – dodaje.

Mimo, że jak podkreśla Hanna Kaczmarek, Miedzichowo jest bardzo malutką gminą liczącą ok. 3 tys. 700 mieszkańców, co roku w spotkaniach wigilijnych uczestniczyło tu ok. 50 osób. Podobna liczba mieszkańców otrzyma w tym roku świąteczne paczki. – Chciałabym podkreślić, że pomoc ta skierowana jest do bardzo szerokiego grona naszych klientów. Są to zarówno osoby samotne, jak i rodziny oraz osoby niepełnosprawne – wyjaśnia Hanna Kaczmarek.

OPS nawiązał także współpracę z kościołem ewangelicko – chrześcijańskim w Nowym Tomyślu w ramach akcji „Gwiazdkowa niespodzianka”. Jej efektem są 43 paczki świąteczne dla dzieci w wieku od 3 do 14 lat.

EI

fot. OPS Miedzichowo

Podziel się informacją ...
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  3
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News