NewsNOWY TOMYŚL

Były starosta koordynuje budowę wiaduktu. A radny dopytuje, na jakiej podstawie1 min na czytanie

News - Były starosta koordynuje budowę wiaduktu. A radny dopytuje, na jakiej podstawie - myregion

Tomasz Antuszewski złożył do burmistrza zapytanie dotyczące zatrudnienia Ireneusza Kozeckiego – byłego starosty, który z ramienia urzędu zajmuje się dziś koordynacją budowy wiaduktu. Radny chce wiedzieć w jakiej formie zatrudniono byłego starostę, jakiej wysokości wynagrodzenie otrzymuje i jaki jest zakres jego obowiązków. Antuszewski pyta również, czy zatrudnienie Ireneusza Kozeckiego poprzedzono poszukiwaniami osób z doświadczeniem w realizacji podobnych zadań.

Przypomnijmy, że Włodzimierz Hibner wyjaśniał już m.in. kwestię związaną z formą zatrudnienia byłego starosty, który pracuje na umowie – zlecenie. Burmistrz tłumaczył również, że decyzję o jego zatrudnieniu podjął, bo w jego ocenie Ireneusz Kozecki w ubiegłej kadencji dał się poznać jako jeden z najbardziej zaangażowanych samorządowców w sprawie budowy wiaduktu. – Od zawsze podkreślałem, że ta inwestycja jest naszą wspólną sprawą i nie ma politycznych barw – zaznaczał Włodzimierz Hibner. 

Sam zainteresowany mówił nam z kolei, że do jego obowiązków należy m.in. koordynowanie czynności ze strony gminy, a w szczególności nadzorowanie prac projektowych oraz występowanie przed odpowiednimi instytucjami lub organami w imieniu gminy. – Obecnie chce zestawić w „pewnym celowym porządku dotychczasowe dokonania zleceniodawcy (gminy – przyp. red.). Następnie ma się odbyć spotkanie z projektantem, a tematem będzie szczegółowa analiza zaawansowania prac projektowych oraz bieżących przeszkód w realizacji inwestycji – tłumaczył nam w drugiej połowie grudnia Ireneusz Kozecki. 

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w News