NewsWOLSZTYN

Przyjechał poseł i podziękował. Mają być nagrody3 min na czytanie

News - Przyjechał poseł i podziękował. Mają być nagrody - myregion

Dziś (3.09.) z wolsztyńskim strażakami, którzy wrócili z Grecji spotkał się poseł Marcin Porzucek. – Dziękuję wam za to poświęcenie i jednocześnie promowanie Polski, bo jesteście najlepszymi ambasadorami Polski. Wasze zaangażowanie, profesjonalizm… O tym się mówiło nie tylko w Grecji, ale w całej Europie. Mam wielką nadzieję, że zarówno wy dzisiaj, jak i wsi koledzy w kolejnych tatach, bo takie sytuacje na pewno będą się powtarzać, będziecie godnie reprezentować Polskę mówił poseł Porzucek. – Wiem, że nie robicie tego z pobudek merkantylnych, tylko dla sprawy, bo każdy z was decydował się na tę służbę aby przede wszystkim służyć ludziom – podkreślał.

Jak powiedział Marcin Porzucek, komendant główny PSP wystąpił do MSWiA o specjalne nagrody finansowe dla uczestników misji w Grecji. – Myślę, że to także będzie dla was powód do satysfakcji i mobilizacji na przyszłość – zaznaczył. – Cieszę się że PSP w Wolsztynie może się rozwijać. Niebawem dotrze tutaj kolejny wóz. Wiem, że plany są bardzo poważne i jestem przekonany, że zarówno wy, jak i ochotnicy z terenu powiatu wolsztyńskiego będziecie mogli nadal otrzymywać jak najlepszy sprzęt, choć jak zapewne widzieliście nawet w Grecji, dzisiaj nie musimy się wstydzić ani przed Szwedami, ani przed Grekami, ani przed żadnymi innymi strażakami z krajów Un ii Europejskiej – mówił podkreślając, jak wielką przepaść w wyposażaniu służb Polska pokonała od momentu wejścia do Unii Europejskiej.

W misji w Grecji uczestniczyło 266 strażaków, w tym 12 z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wolsztynie. – W tej grupie byli również dowódcy modułu wielkopolskiego kpt. Damian Glapiak i asp. Waldemar Wielgosz – podkreślał mł. bryg. mgr Roman Rembielak. – Wcześniej wszystkim dziękował i gratulował godnej naśladowania postawmy Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, komendant główny PSP, komendant wojewódzki, teraz proszę przyjąć gratulacje od komendanta powiatowego PSP w Wolsztynie. Wszyscy doceniamy wasze zasługi. Godnie reprezentowaliście Polskę i Wielkopolskę, a także powiat wolsztyński! – mówił komendant Rembielak.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News