NewsWOLSZTYN

Były najemca pałacu zabierał, co mógł i demontował deski. Interweniowała policja3 min na czytanie

News - Były najemca pałacu zabierał, co mógł i demontował deski. Interweniowała policja - myregion

Dzisiaj (7.09.) ok. godz. 15 do punktu gastronomicznego w parku miejskim w Wolsztynie podjechał radiowóz policji. Rozmawiali z pracownikiem wynoszącym rzeczy i po kilku minutach odjechali.

Przedstawiciel byłego najemcy parku i punktu poinformował, że klucze do pałacu oddał, a teraz zabiera swoje rzeczy z punktu gastronomicznego. – Wiosną napisaliśmy pismo do gminy, czy możemy jeszcze podczas tego sezonu prowadzić punkt. Gmina się nie zgodziła, dlatego teraz zabieramy nasze rzeczy – mówi przedstawiciel firmy.

Widać było, że nie tylko zabierają wyposażenie ze środka, bo rozpoczęli też demontaż desek, którymi obito ściany budki. – Odbieram to tak, że burmistrz nasłał na mnie policję. A jak ktoś próbował włamać się do środka albo kradli nam ławki to nikogo nie było. Zadzwoniłem do burmistrza i Policjanci odjechali – powiedział przedstawiciel przedsiębiorcy.

Burmistrz Wojciech Lis przyznał, że odebrał telefon z nieznanego mu wcześniej numeru od przedstawiciela byłego najemcy pałacu i punktu gastronomicznego. – Powiedziałem mu, że jeżeli coś zabiera, to chciałbym być o tym wcześniej poinformowany – mówi Lis i podkreśla, że najlepiej, aby przedstawiciel urzędu był przy tym obecny. – Nie chciałbym, żeby za chwilę się okazało, że coś tam jeszcze zostało – mówi burmistrz. Wyjaśnia, że obowiązuje zakaz wjazdu do parku samochodem i przedsiębiorca powinien mieć na to zgodę urzędu.

Przyznaje też, że usłyszał, że przedsiębiorca chce się spotkać i przekazać punkt gastronomiczny. – Konkretów, czyli np. terminu nie podał – mówi Lis. Zaznacza, że do sądu trafił wniosek o przekazanie obiektu w obecności komornika sądowego. Przypomnijmy, że w listopadzie ubiegłego roku gmina zerwała umowę dzierżawy pałacu i parku. W marcu tego roku, również w obecności komornika, nastąpiło przekazanie pałacu. Pozostał jeszcze punkt gastronomiczny w parku.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News