WOLSZTYN

Było źle, jest jeszcze gorzej. – Kto wymyślił tę wysepkę?! – pyta pan Zbigniew2 min na czytanie

WOLSZTYN - Było źle, jest jeszcze gorzej.  – Kto wymyślił tę wysepkę?! – pyta pan Zbigniew - myregion

– Remont drogi przez Kiełpiny w gminie Siedlec trwa bez końca. A teraz jeszcze ta śmieszna wysepka. Kto to wymyślił?! – pyta Zbigniew Hylak (59 l.) z Reklina.

Chodzi o skrzyżowanie dróg tuż przed Tuchorzą, gdzie jest również przejazd kolejowy. W ramach dużego remontu prace są prowadzone od Powodowa do wspomnianego skrzyżowania. Przy drodze z Reklina we fragmencie asfaltu wycięto dziurę i położono granitową kostkę. Powstała wysepka. – Tylko w samej Starej Tuchorzy jest co najmniej pięć firm, które mają samochody ciężarowe. Przez te skrzyżowanie przejeżdża ich dziennie nawet kilkadziesiąt. Jak mają się tam zmieścić? – pyta pan Zbigniew.

Już wcześniej ciężarówki miały problem z przejechaniem przez tory. Zdarzało się, że większe pojazdy zahaczały o sygnalizację świetlną przy przejeździe. Od kilku dni budowlańcy kładą tutaj asfalt, a jednocześnie odbywa się normalny ruch. – Jest chaos! Droga od strony Kiełpin teoretycznie jest zamknięta, ale też jeżdżą nią samochody. Budowlańcy ustawili tymczasową sygnalizację świetlną. Gdy z obu stron jechały ciężarówki ruch został zablokowany. Kilka minut trwało, zanim udało im się wymanewrować i przejechać – mówi kierowca auta osobowego, który widział to na własne oczy. 

Jacek Skrobisz, starosta powiatu wolsztyńskiego wyjaśnia, że wysepka ma spowolnić ruch i poprawić bezpieczeństwo. – Zaprojektowano to tak, że kostka będzie wystawać centymetr nad asfalt. Zdecydowałem, że położymy ją równo zresztą drogi. Sama jej obecność ma zmobilizować kierowców, żeby zwolnili – mówi Skrobisz. 

Jak już pisaliśmy, remont drogi się przeciąga, wykonawca nie dochował terminu zakończenia. Wyjaśnił, że trudności wynikają z absencji pracowników spowodowanej koronawirusem. Skrobisz podkreśla, że firma złożyła pismo w tej sprawie. Ma nadzieję, że do końca roku remont całej drogi będzie skończony.

JP

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w WOLSZTYN