GRODZISKNews

Byk sprawcą kolizji. Rozjuszone zwierzę biegało po drodze i atakowało kierowców, którzy się zatrzymywali1 min na czytanie

GRODZISK - Byk sprawcą kolizji. Rozjuszone zwierzę biegało po drodze i atakowało kierowców, którzy się zatrzymywali - myregion

Informacja o byku, który biega po jezdni między Śniatami a Zieminem pojawiła się na portalu społecznościowym (13.08.) pół godziny przed północą jako ostrzeżenie dla kierowców, którzy podróżowali trasą Czacz – Rakoniewice. Jak mówi świadek zdarzenia, sytuacja była naprawdę poważna.

– Byk doprowadził do kolizji z tirem. Zwierzę stłukło w nim reflektor i oberwało zderzak. Gdy kierowcy zatrzymywali się i wysiadali z samochodów, atakował – opowiada pan Daniel. – Kierowca tira zawiadomił policję, ale z tego, co słyszałem, byk zdążył uciec przed przyjazdem patrolu – dodaje.

Zawiadomienie o biegającym po jezdni rozjuszonym zwierzęciu dotarła do grodziskiej komendy policji o godz. 22.52. Na miejsce skierowany został patrol z Grodziska, ale jak poinformował dyżurny tamtejszej komendy – nie napotkał zwierzęcia. 

Byk jest gwiazdą od tygodnia, kiedy uciekł gospodarzowi z gminy Przemęt. Mówi się już o nim w co najmniej dwóch gminach. Właściciel stara się go odnaleźć i złapać, ale nie jest to wcale proste, bo teren, po którym się porusza jest gęsto zalesiony i zwierzę nie ma potrzeby wychodzić na otwartą przestrzeń. 

– Nie widziałem go, ale jeszcze przed tym zdarzeniem słyszałem, że idzie na Ziemin, a takie zwierzę na wolności to nie żarty – ostrzega sołtys Ziemina, Zdzisław Gajewicz. – Byk nadal grasuje – mówi pan Daniel. – Strach nocą jeździć, bo uderzenie w takie zwierzę to pewna śmierć – ostrzega. DO zwierzęcia nie należy się zbliżać. Nie zaszkodzi jednak zawiadomić najbliższą jednostkę policji, co pozwoli śledzić kierunek przemieszczania się byka i pomoże w jego schwytaniu.

EI

Fot. Daniel Piotrowski

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK