NewsNOWY TOMYŚL

Burmistrz zbiera podpisy pod listą sprzeciwu. Chodzi o drastyczne podwyżki cen gazu2 min na czytanie

News - Burmistrz zbiera podpisy pod listą sprzeciwu. Chodzi o drastyczne podwyżki cen gazu - myregion

– Jako burmistrz Opalenicy jestem stanowczo przeciwny drastycznym podwyżkom cen gazu i staję w obronie domowych budżetów – mówi włodarz, Tomasz Szulc. Wyjaśnia, że dlatego rusza z akcją sprzeciwu i jednoczy działania, aby głos mieszkańców był słyszalny.

Gmina Opalenica jest gminą, gdzie podwyżki dotknęły mieszkańców najbardziej. Powodem jest fakt, że błękitne paliwo dostarcza im spółka G.EN GAZ. Podniesienie przez nią taryf spowodowało, że mieszkańcy m.in. bloków w centrum Opalenicy zapłacą w październiku o 35 procent wyższe rachunki, a w listopadzie podwyżki sięgną 65 procent. – I wszystko wskazuje na to, że po nowym roku będzie jeszcze gorzej – mówił w ubiegłym tygodniu prezes opalenickiej spółki Komopal Michał Komorowski. 

Podwyżki dotkną mieszkańców takich miejscowości jak Niegolewo, Troszczyn, Uścięcice, Łagwy, Dakowy Mokre, Kopanki, Terespotockie, Urbanowo, Porażyn-Tartak oraz części Opalenicy, w tym w 100 proc. mieszkańców Osiedla Centrum. – W związku z tym zwracam się do wszystkich mieszkańców o poparcie mojej inicjatywy poprzez złożenie podpisu na listach sprzeciwu – apeluje burmistrz Tomasz Szulc. 

Jak informuje włodarz, listy będą wyłożone w Urzędzie Miejskim w Opalenicy, Centrum Kultury i Bibliotece im. Powstańców Wielkopolskich w Opalenicy i w sklepie Office Expert Ilona Stachowiak-Losiak (Os. Centrum 15). Listy będą także w posiadaniu sołtysów wyżej wymienionych miejscowości, którzy w miarę możliwości będą docierać docierać. Co istotne, podpisy będą zbierane tylko do najbliższego poniedziałku (18.10.) do godzin wieczornych.

– Tylko wspólne działania i zbiorowe wyrażenie sprzeciwu może przynieść cofnięcie tej niezrozumiałej decyzji. Każda podwyżka boli, ale w tym przypadku, gdy mówimy o tak drastycznym zwiększeniu rachunków jest to po prostu nie do zaakceptowania. Dlatego też bardzo proszę o wsparcie inicjatywy i złożenie podpisu na listach – kończy burmistrz Szulc. 

ŁR

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News