NewsWOLSZTYN

Burmistrz wypowiedział umowę dzierżawcy pałacu. „To nie była łatwa decyzja”2 min na czytanie

News - Burmistrz wypowiedział umowę dzierżawcy pałacu. „To nie była łatwa decyzja” - myregion

– Decyzję o wypowiedzeniu umowy podjąłem w oparciu o jej zapis, zgodnie z którym Gmina Wolsztyn mogła rozwiązać umowę w trybie natychmiastowym, bez zachowania okresu wypowiedzenia w przypadku zalegania przez dzierżawcę z opłatami na rzecz gminy wynikającymi z dzierżawy obiektu – tłumaczy w opublikowanym oświadczeniu Wojciech Lis. – Chcę zaznaczyć, iż mimo wielu oficjalnych wezwań do zapłaty oraz osobistych próśb kierowanych przeze mnie do przedstawiciela dzierżawcy zaległości te w ciągu ostatnich miesięcy nie zostały uregulowane i przekroczyły 100 tys. zł. Co więcej dzierżawca nie wyraził gotowości do ich spłaty w przyszłości – podkreśla. 

– Decyzja o wypowiedzeniu umowy nie była łatwa. Wszystkim nam, także mi jako Burmistrzowi Wolsztyna, ale i osobiście jako mieszkańcowi Gminy Wolsztyn, zależy na tym, aby pałacowi przywrócić dawną świetność. Stąd też moje wstrzymywanie się z ostateczną decyzją, organizowanie kolejnych spotkań, rozmów, mimo tego, że dzierżawca w sposób co najmniej niewłaściwy oczerniał mnie i samorząd, sugerując działania niezgodne z prawem. W tym miejscu nie będę szczegółowo odnosił się do słów i oskarżeń jakie pod moim adresem, jako Burmistrza Wolsztyna, publikował dzierżawca, gdyż być może będą one przedmiotem postępowania sądowego. Z całą stanowczością chcę jednak stwierdzić i podkreślić, iż sugestie dzierżawcy jakobym umyślnie działał niezgodnie z prawem i interesem publicznym są kłamstwem. Zawsze postępowałem i będę postępował w oparciu o obowiązujące zasady prawa, mając na uwadze przede wszystkim interes społeczny i dobro Gminy Wolsztyn – informuje w oświadczeniu Lis. 

– Jest dla mnie oczywiste, iż wypowiedzenie umowy nie kończy kwestii wolsztyńskiego pałacu. Chcę zapewnić, iż w najbliższym czasie podejmę zdecydowane działania mające na celu w pierwszej kolejności zabezpieczyć obiekt, zahamować jego niszczenie, a następnie przystąpić do jego remontu. To oczywiście wymaga dużych środków finansowych, których źródeł już dziś zaczynamy szukać. Wierzę w powodzenie tego wyzwania. Zapewniam, iż bardzo zależy mi na tym, aby pałac w najbliższych latach stał się użyteczny, był otwarty i służył Mieszkańcom Gminy Wolsztyn oraz odwiedzającym nasze miasto turystom – kończy burmistrz. 

RED

Podziel się informacją ...
 • 14
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  14
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w News