GRODZISKNews

Burmistrz: To sk… czystej wody! Z uśmiechem powiedzieli, że nie zrobią tej drogi!1 min na czytanie

GRODZISK - Burmistrz: To sk… czystej wody! Z uśmiechem powiedzieli, że nie zrobią tej drogi! - myregion

Firma z powiatu kościańskiego, która ma za sobą wiele remontów dróg w naszym regionie w ostatniej chwili wycofała się z remontu ul. Tetmajera. – Przyjechali i z uśmiechem na twarzach oznajmili, że nie podejmą się prac. A kiedy zapytaliśmy, co dalej odparli, że najwyżej powymieniamy się pismami z prawnikami – mówi zbulwersowany burmistrz Rakoniewic Gerard Tomiak. Takie zachowanie przedsiębiorstwa nazywa wprost: to sk… czystej wody! 

Włodarz tłumaczy, że firma wygrała przetarg, a prace miała rozpocząć na dniach. I zakończyć w listopadzie. Tymczasem zanim przyjechała oznajmić, że ich nie zacznie, podpisała umowy na remonty w Wielichowie. – Startują w iluś przetargach, a potem wybierają sobie te, które im pasują. I nie ma co ukrywać, że w d… mają tych, co zostają z rękoma w nocniku – grzmi burmistrz Rakoniewic. Podkreśla, że najgorsza jest jednak bezczelność przedstawicieli przedsiębiorstwa. 

– Rozumiem, że można przesunąć termin prac, coś ponegocjować, bo różne sytuacje się zdarzają. Ale żeby niemal śmiać się komuś w twarz i mówić, że nie zrobią? W d… to mają i tyle – nie ukrywa Tomiak. Dodaje, że gmina wysłała oficjalne pismo do firmy i czeka na odpowiedź. Ale dziś wszystko wskazuje na to, że przetarg trzeba będzie powtórzyć, a mieszkańcy muszą czekać.

ŁR

Podziel się informacją ...

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK