NewsWOLSZTYN

Burmistrz przegrał Parowozownię. „Wyświechtane frazesy nas nie przekonały”1 min na czytanie

News - Burmistrz przegrał Parowozownię. „Wyświechtane frazesy nas nie przekonały” - myregion

Pięć do czterech – to wynik wczorajszego (17.11.) głosowania w sprawie wyboru przewodniczącego rady programowej instytucji kultury. Wygrał przedstawiciel PKP CARGO, które od kilku lat nie wywiązuje się z finansowych zobowiązań wobec Parowozowni. Jak to się stało?

Jak ustaliliśmy, jednym z powodów był fakt, że Wojciech Lis – były już przewodniczący rady, od trzech lat nie zwołał ani jednego posiedzenia tego gremium, a kolejny taki, że w przeciwieństwie do kontrkandydata nie przedstawił żadnej propozycji funkcjonowania i rozwoju Parowozowni, a jedynie powtórzył „te same wyświechtane frazesy, które powtarza od lat”. Jakie?

Burmistrz miał powtórzyć, że Parowozownia jest turystyczną wizytówką Wolsztyna i że to z jej powodu miasto odwiedziła japońska telewizja. I rzeczywiście każdy, kto kiedykolwiek rozmawiał z Wojciechem Lisem o Parowozowni, też już to słyszał. Jak powiedział nam jeden z członków rady, zarówno przedstawiciel marszałka, jaki i starosta Jacek Skrobisz próbowali ratować sytuację i dopytywać burmistrza o konkrety, ale na próżno.

Tymczasem Paweł Szymendera będący delegatem PKP CARGO i wytypowany na przewodniczącego rady przez przedstawicieli spółki, prezes Towarzystwa Kolei Wielkopolskiej i dyrektor Muzeum Parowozowni Jarocin, przedstawił dobrze przygotowaną, konkretną wizję – jak zauważył specjalista ds. turystyki kolejowej i członek Towarzystwa Przyjaciół Wolsztyńskiej Parowozowni Filip Bebenow – wzorowaną częściowo modelach parowozowni wąskotorowych w Niemczech.

Efekt był taki, że na Szymenderę – poza spoza CARGO zagłosowali m. in. przedstawiciele powiatu wolsztyńskiego Dorota Gorzelniak i Janusz Mrozkowiak. Starosta Jacek Skrobisz oraz Filip Bebenow wstrzymali się od głosu. Wojciech Lis został zastępcą przewodniczącego rady i podobno był zadowolony.

Czekamy na komentarze burmistrza i starosty.

EI

Podziel się informacją ...
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  
  •  

Zobacz inne

Więcej w News