GRODZISKNews

Burmistrz nie miał czasu na rozmowę z firmą, która chce budować galerię. Ta przeprasza2 min na czytanie

GRODZISK - Burmistrz nie miał czasu na rozmowę z firmą, która chce budować galerię. Ta przeprasza - myregion

Warszawski deweloper Tuf Re pokazał na swojej stronie internetowej wizualizację parku handlowego, który planuje wybudować w Grodzisku przy ulicy Fabrycznej. W mediach ukazały się informacje, że już w drugiej połowie przyszłego roku firma spodziewa się uzyskać pozwolenie na budowę, a obiekt ma być gotowy dwanaście miesięcy później. Dziś Fabian Barbarowicz, wspólnik zarządzający Tuf Re, nazywa informacje „przedwczesnymi”. – Wstępna koncepcja przedstawiała jedynie część planowanej inwestycji i stanowiła podstawę do dalszych prac i analiz nad finalną propozycją – pisze w oświadczeniu wydanym przez firmę Fabian Barbarowicz.

To reakcja dewelopera na oburzenie burmistrza Grodziska Piotra Hojana. Szef gminy podkreśla, że jego stanowisko oraz radnych nie uległo zmianie. Plan zagospodarowania przestrzennego przewiduje budowę obiektu handlowo – usługowego w rejonie ul. Zielonogórskiej i ul. Poznańskiej, pomiędzy marketami Mrówka i Netto. Natomiast teren przy ulicy Fabrycznej przeznaczony jest pod budowę obiektów produkcyjnych, składów i magazynów z dopuszczeniem zabudowy usługowej wyłącznie jako towarzyszącej funkcji produkcyjnej. 

Jeden wniosek o zmianę w planie został odrzucony, a kolejnego inwestor nie złożył. Pozwolenie na budowę musi być zgodne z założeniami planu. – Doniesienia prasowe i publikowane wizualizacje odbieram jako próbę wywierania presji na grodziskim samorządzie i opinii publicznej. Rozwój gospodarczy gminy jest dla mnie bardzo ważny i wspierać będę realizację inwestycji z korzyścią dla naszych mieszkańców. Nie można jednak zapominać, że projekty inwestycyjne muszą być zlokalizowane w miejscach do tego przeznaczonych – mówi burmistrz Piotr Hojan. 

Tymczasem Fabian Barbarowicz podkreśla, że rozumie reakcję burmistrza na zapowiedź inwestycji, której detale nie zostały mu przedstawione. Tuf Re nie podjęło żadnych innych działań projektowo – inwestycyjnych. – Każda nasza inwestycja realizowana jest zawsze w zgodzie z miejscowym planem zagospodarowania i z uwzględnieniem potrzeb mieszkańców – mówi Fabian Barbarowicz. – Wstępne koncepcje zakładały różne funkcje dla potencjalnego obiektu, w tym m.in. możliwość udostępnienia potencjalnym najemcom powierzchni komercyjnej. Wizualizacje, z racji swojej atrakcyjności dla czytelników, zawierały jednak przede wszystkim część usługową, co dodatkowo niepotrzebnie wprowadziło nieporozumienie – tłumaczy Fabian Barbarowicz.

Podkreśla on także, że jak tylko ostateczna koncepcja będzie gotowa, skonsultują ją z władzami miasta i powiatu. Dopiero wtedy przystąpią do kolejnego etapu inwestycji. Barbarowicz zapowiada, że do czasu spotkania z burmistrzem nie będzie udzielał informacji w tej sprawie. Firma próbowała się dzisiaj skontaktować z Piotrem Hojanem, ale jak przyznaje sam zainteresowany, z powodu licznych zaplanowanych obowiązków nie miał czasu na rozmowę. – Obecnie nie ma możliwości realizacji tej inwestycji w takiej formie jak przedstawiono na wizualizacji. To nie jest moja opinia, tylko taki jest stan prawny – kwituje burmistrz.

JP

Podziel się informacją ...
 • 3
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
 •  
  3
  Udostępnienia

Zobacz inne

Więcej w GRODZISK